Samsung Galaxy S20 Ultra trápi problém, ktorý riešil výrobca pri vlajkovej lodi aj pred 4 rokmi
Od predstavenia najnovších vlajkových lodí Samsungu neprešli ani 3 mesiace. Doteraz sa ale objavilo niekoľko vážnych nedostatkov, ktoré ovplyvňujú funkcionalitu týchto noviniek. Po predošlých chybách s prehrievaním sa teraz v najdrahšom modeli objavil problém, ktorý je známy ešte zo 4-ročnej vlajkovej lode spoločnosti.
Medzi používateľmi Samsungu Galaxy S20 Ultra totiž začal stúpať počet prípadov, kedy sa sklíčko fotoaparátu poškodilo samovoľným prasknutím. Oprava ale nie je vôbec lacná. Na problém upozornil portál Sammobile.
Najnovšia a najdrahšia vlajková loď Samsungu bola predstavená 11. februára tohto roku a priniesla množstvo zmien. Medzi inými dostala aj vylepšený hlavný fotoaparát, kde po novom ponúka štvoricu objektívov. Práve zadný fotoaparát sa v uplynulých týždňoch dostáva do pozornosti, nakoľko ho postihuje problém, s akým sa potýkal pred niekoľkými rokmi aj Samsung Galaxy S7.
V roku 2017 sme upozornili na to, že v tomto bývalom TOP modeli spoločnosti samovoľne praská sklíčko fotoaparátu. Problém sa objavil aj na Slovensku. Teraz sa rovnaká chyba objavuje v zahraničných kusoch Galaxy S20 Ultra. Na fóre Reddit, ale aj oficiálnom fóre Samsungu sa v poslednom čase začali množiť sťažnosti nespokojných zákazníkov, ktorým sklíčko fotoaparátu na ich prémiovom smartfóne samovoľne prasklo.
Fotoaparát Samsungu Galaxy S20 Ultra sa samovoľne poškodzuje
Opäť sa má jednať o rovnaký scenár ako pred pár rokmi, kedy toto sklíčko prasklo aj bez predošlého poškodenia nárazom alebo pádom smartfónu. Sklo v modeli Galaxy S20 Ultra je však oveľa väčšie ako pri Galaxy S7.
Niektorí dokonca tento problém zaznamenali aj pri Samsungu Galaxy S20. Podľa sťažností používateľov sklíčko praská pri jednotlivých objektívoch, hoci bol smartfón nosený v púzdre a nemal žiadne poškodenia. Niektorí zákazníci sa stretli len s malými prasklinami, ktoré vo výsledku takmer neobmedzili funkčnosť fotoaparátu.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S20 Ultra pohorel v testoch fotoaparátu. Predbehlo ho Xiaomi, Huawei aj Honor
V iných prípadoch však došlo k úplnému rozbitiu skla, čím nebolo možné fotoaparát ďalej používať a nefungovala ani funkcia automatického zaostrenia, či priblíženie. Samsung sa k problému oficiálne zatiaľ nevyjadril.
Niektorí poškodení používatelia však špekulujú, že dôvodom praskania môže byť aj dizajn zadného fotoaparátu. Problém ale zatiaľ postihol iba niekoľko desiatok kusov tohto zariadenia a väčšia používateľov ho nezaznamenala.

Treba však pripomenúť, že v spomínaných prípadoch sa má jednať prevažne o modely, ktoré boli doručené krátko po spustení predaja, a teda by mohlo ísť o chybu v prvých doručovaných kusoch, informuje Android Police.
Presná príčina problému ale nie je známa. Samsung pritom takéto poškodenie nepokrýva vo svojej záruke a oprava poškodeného fotoaparátu na Galaxy S20 Ultra sa môže ľahko vyšplhať aj na viac ako 150 €.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Výrobcovia sa smejú Slovákom. Do mobilov zabudovali vec, ktorá im zarába miliardy na tvoj úkor

Zabudnutá fínska značka predstavila „európsky smartfón". Má Linux, malé rozmery a atraktívnu cenu

Nový iPhone 17e je tu, vysoký výkon kombinuje s dostupnou cenovkou

Xiaomi Pad 8 a Xiaomi Pad 8 Pro – toto sú prémiové tablety pre rok 2026

Samsung „pochoval“ klasické smartfóny. Nová Ultra má funkciu, ktorú inde nenájdeš (PREHĽAD+CENY)
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Irán spustil pohromu z nebies: Každá druhá raketa nesie muníciu, ktorú zakázalo 100 štátov
- Slovenská hra spôsobila ošiaľ. Vývojári dosiahli za pár hodín to, čo plánovali celé týždne
- Američania niečo chystajú na Rusov. Prevážali „Putinov“ najmodernejší bojový systém
- Gatesov jadrový reaktor dostal zelenú. Možno ho však stavia úplne zbytočne
- Je to tu. Veľká služba spúšťa zásah, ktorý pocítia tisíce divákov
-
- Irán spustil pohromu z nebies: Každá druhá raketa nesie muníciu, ktorú zakázalo 100 štátov
- Slovenská hra spôsobila ošiaľ. Vývojári dosiahli za pár hodín to, čo plánovali celé týždne
- Američania niečo chystajú na Rusov. Prevážali „Putinov“ najmodernejší bojový systém
- Gatesov jadrový reaktor dostal zelenú. Možno ho však stavia úplne zbytočne
- Je to tu. Veľká služba spúšťa zásah, ktorý pocítia tisíce divákov
-
- Američania niečo chystajú na Rusov. Prevážali „Putinov“ najmodernejší bojový systém
- Americkí vedci vyliali do oceánu 65 000 litrov chémie. Tvrdia, že takto chcú zachrániť klímu
- Rusko má len 250 sekúnd na reakciu. Ukrajina ukázala novú balistickú raketu domácej výroby (VIDEO)
- Vojenskí experti v strehu. Čínska stíhačka J-35 dobehla USA unikátnou vlastnosťou
- Na ČSFD má 90 % a patrí k najlepším filmom súčasnosti. Slávu mu paradoxne priniesla zvláštna okolnosť
