Kórejský Samsung má v týchto mesiacoch toho na rováši až až. Po minuloročnom fiasku s horiacimi batériami Galaxy Note 7 sa objavujú ďalšie nepríjemnosti. Majitelia Samsungu Galaxy S7/S7 edge po celom svete totiž hlásili problémy so samovoľným praskaním sklíčiek zadného fotoaparátu. Prvé prípady sa už objavili dokonca aj u nás na Slovensku. 

V čase, keď Samsung trápili batérie jeho Note 7-ky, sa začali objavovať prípady praskajúcich sklíčiek zadného fotoaparátu u modelov Galaxy S7/S7 edge. Svoje nepríjemné skúsenosti začali na diskusných fórach zdieľať majitelia týchto špičkových smartfónov po celom svete. Samsung mnohým poškodeným majiteľom reklamácie neuznal, aj keď ide o samovoľné poškodenie sklíčka fotoaparátu a zariadenia sú ešte v záručnej lehote.

Samsung Galaxy S7 edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Ján Piovarci

Celá situácia je tak veľmi nejasná. O tomto probléme nás informoval aj pán Ján, ktorý jedného rána na svojom Samsungu Galaxy S7 edge spozoroval poškodené zadné sklíčko fotoaprátu. Nešlo pri tom o poškodenie následkom pádu a smartfón bol po celý čas používania zabalený v ochrannom púzdre.

zdroj fotografie: Ján Piovarci

Nenechaj si ujsť
Ďalší Samsung v plameňoch, tentoraz vzbĺkla vlajková loď Galaxy S7

Rovnako ako reklamácie ostatných majiteľov spomínaných zariadení, aj reklamácia pána Jána bola zamietnutá. Je veľmi otázne, čo presne stojí za týmto problémom, no môže sa jednať o ďalšiu výrobnú chybu, ktorú Samsung prehliadol. Agentúra OmniPublic zastupujúca juhokórejského giganta nám k tomuto problému poskytla oficiálne stanovisko, v ktorom sa vyjadrila nasledovne:

Prípady samovoľného praskania krycích sklíčok fotoaparátu bez pôsobenia vonkajších síl neevidujeme. V prípade potreby je možné sa obrátiť na našu infolinku či autorizovaný servis, ktorý konkrétnu záležitosť prešetrí.

zdroj fotografie: Ján Piovarci

Niektorí poškodení majitelia sa rozhodli situáciu vyriešiť výmenou sklíčka za nový kus, no servis v tomto prípade stojí aj niekoľko desiatok eur. Doposiaľ nie je jasné, ako túto situáciu so samovoľným praskaním Samsung vyrieši. Zatiaľ je jedinou možnosťou pre poškodených majiteľov navštíviť svojho predajcu alebo informovať o probléme autorizovaný servis. Máš aj ty nepríjemné skúsenosti s prasknutým sklíčkom na svojej S7-čke?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom