Kórejský Samsung nám už o pár dní odhalí svoju novú trojicu vlajkových lodí S-línie, ktoré si budú chcieť získať zákazníka ešte lepšou výbavou ako ich predchodcovia. Doteraz sa objavilo mnoho špekulácií o výbave a dizajne týchto pripravovaných noviniek. Podoba modelov zo série S20 sa už dokonca objavila aj na webe dbrand. Poďme sa teda pozrieť, ako by mal nový Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra vyzerať.

V oblasti dizajnu výrobca staví na ďalšie zmeny, no príliš veľa priestoru na úpravy mu už neostáva. Za posledné roky sme totiž videli tie najrôznejšie smartfóny s nevšedným, ale aj okúzľujúcim dizajnom, ktorý je pre mnohých dôležitý pri výbere nového modelu. Práve vizuálna stránka tejto pripravovanej trojice sa stala terčom mnohých špekulácií a neskôr aj únikov, ktoré zobrazovali niektoré verzie Galaxy S20 na rôznych renderoch. Zdá sa však, že 2 týždne pred predstavením, ktoré sa bude konať 11. februára, je podoba modelov už finálna.

Dizajn Galaxy S20 odhalil aj známy výrobca fólií

Dôkazom môžu byť aj spomínané fotografie zadnej steny modelov Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra, ktoré sa objavili na oficiálnom webe dbrand v rovnakej podobe, ako vo viacerých predošlých únikoch z dôveryhodných zdrojov. Totožný dizajn sa objavil aj na oficiálnych renderoch určených pre marketing samotného Samsungu. Už teda neostáva veľa priestoru na špekulácie a môžeme očakávať, že nové „trio“ týchto prémiových smartfónov príde práve s dizajnom, ktorý môžeš vidieť na priložených fotografiách.

Líšiť sa tak budú najmä veľkosťou, ale tiež dizajnom zadnej steny, kde budú najväčšími rozdielmi fotoaparáty. Najdrahší Galaxy S20 Ultra sa bude od ostatných odlišovať špeciálnym objektívom s periskopom, ktorý mu má zabezpečiť obrovské priblíženie. Stredný variant, Galaxy S20+, potom príde taktiež so 4 fotoaparátmi, avšak už bez tohto periskopu. Najlacnejší Samsung Galaxy S20 ponúkne 3 hlavné fotoaparáty, informuje MySmartPrice.

Rovnako lákavá má byť aj ďalšia hardvérová výbava smartfónov, ktorej bude dominovať procesor Exynos 990 na európskom trhu. V prípade interného úložiska by mali byť dostupné kapacity 128 GB v základe, no hovorí sa aj o 512 GB variante v prípade prémiového Galaxy S20 Ultra. Každá z verzií bude mať aj slot pre microSD kartu.

Dizajn prednej strany smartfónov by mal byť podľa doterajších renderov takmer identický, meniť sa má len uhlopriečka displeja. Samsung Galaxy S20 má prísť so 6,2″ AMOLED panelom o rozlíšení 3200 x 1440 pixelov a s pomerom strán 20:9. Totožné rozlíšenie prinesú aj ostatné modely, no Galaxy S20+ bude mať uhlopriečku 6,7″ a v prípade Galaxy S20 Ultra sa máme dočkať až 6,9″ displeja. Všetky oficiálne informácie nám však Samsung potvrdí premiérov týchto vlajkových lodí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom