Kórejský výrobca smartfónov už istý čas registruje pokles predaja svojich zariadení, ktoré si nekupuje toľko zákazníkov ako kedysi. Novou nádejou však má byť po vylepšeniach v strednej triede aj prémiový segment, ktorý už o pár mesiacov odhalí svoje inovácie. Popri inej výbave sa Samsung plánuje v modeloch Galaxy S10 sústrediť aj na kvalitu a možnosti fotoaparátov, ktoré sa môžu stať jednými z najlepších na trhu.

Najnovšie zmeny v politike tejto kórejskej spoločnosti sa odrážajú najmä v strednej cenovej kategórii, kde zákazníkov v nových smartfónoch prekvapili viaceré vylepšenia. Ďalším krokom ako poraziť konkurenciu má byť aj lepšia fotovýbava nových modelov Galaxy S-línie. Tie prídu v budúcom roku už v 10. generácii, ktorá sa ukáže podľa posledných informácií hneď v niekoľkých verziách.

Ešte viac lepších fotoaparátov

Samsung plánuje vyhovieť nielen najnáročnejším zákazníkom, ale modelom Galaxy S10 Lite aj o čosi skromnejším používateľom. Tí si budú môcť pri fotografovaní vychutnať hlavný duálny fotoaparát a pre selfíčka bude dostupný jediný selfie snímač. Stále však bude na zadnej strane počet fotoaparátov väčší ako pri Galaxy S9. Výraznejšie vylepšenia prinesie aj klasická S10-ka, ktorá dostane štvoricu objektívov, pričom dva nájdeme vzadu a dva vpredu.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube/Concept Creator

Nenechaj si ujsť
Takto môže vyzerať displej Galaxy S10. Samsung opäť posunie technologickú vyspelosť smartfónov

Ešte lepším členom rodinky nových modelov Galaxy S10 bude verzia S10+, ktorú neobíde duálny selfie fotoaparát, no na zadnej strane sa počet objektívov rozšíri o jeden širokouhlý. Vo výsledku tak bude vzadu počet fotoaparátov rovnaký ako u aktuálnych vlajkových lodí Huawei. Absolútnym vrcholom ale bude jedinečný Samsung Galaxy S10 vo verzii „5G“, z ktorej by mal podľa doterajších správ výrobca sprístupniť len 2 milióny kusov.

Zobraziť celú galériu (0)
CC BY mobil-helden.de

V čase predstavenia tejto novinky totiž nebude 5G sieť v rozkvete a fungovať by mala len v zopár vybraných krajinách a medzi inými aj v Južnej Kórei. Šťastlivci, ktorí si budú môcť Galaxy S10 5G kúpiť, sa môžu tešiť aj na jedinečný počet fotoaparátov. Na zadnej strane by sme mohli nájsť až 4 hlavné objektívy, ku ktorým sa vpredu pridajú dva pre selfie fotky. Popritom by však mal Samsung zapracovať aj na AR a VR technológii pre tento model. Premiéra štvorice týchto noviniek by mala prísť už o pár mesiacov, kedy nám výrobca odhalí všetky ich detaily.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom