Ešte sme sa nestihli poriadne spamätať z tohtoročných vlajkových lodí a internetom už kolujú rôzne dohady o tom, čo prinesú tie nasledujúce. V roku 2019 sa už tradične medzi prvými predstaví Samsung Galaxy S10, ktorý nastaví latku pre daný rok.

Po stránke výkonu je jasné, že novinku bude poháňať dvojica procesorov. Kým pre USA bude dostupný procesor Snapdragon, zvyšok sveta si užije čip Exynos, ktorý pochádza z vlastnej dielne Samsungu a je spravidla o čosi výkonnejší. Objavila sa však ďalšia informácia, ktorá naopak hovorí o dizajne novinky, konkrétne o displeji.

Koncept ostane zachovaný

S určitosťou je možné už dnes prehlásiť, že spoločnosť Samsung ako líder v technologickej oblasti si aj naďalej zachová koncept Infinity displeja, ktorý bol predstavený pri odhalení Galaxy S8. Netreba sa tak obávať žiadneho výrezu v displeji, či rôzne vysúvacie mechanizmy alebo konštrukcie. Menšia zmena však pravdepodobne nastane – vrchný a spodný rámček sa ešte o čosi znížia, čím sa docieli takmer bezrámikový dizajn. Bránia tomu len tieto dve strany, nakoľko boky zariadenia sú zaoblené a plynule prechádzajú do zadnej strany konštrukcie.

Pri Galaxy S10 sa hovorí o novom type displeja, ktorý nesie názov Samsung Infinity-O, ktorý obsahuje technológiu Hole in Active Area (HIAA), čo ako napovedá názov, je otvor priamo v displeji. Doň by sa mohla presunúť práve predná kamera či čítačka odtlačkov prstov, ktorá by sa premiérovo mohla objaviť v displeji aj u tohto juhokórejského giganta.

Prečítaj si tiež
Už aj 4 fotoaparáty sú pre Samsung málo. Do Galaxy S10 vraj osadí ohromný počet snímačov a 6,7-palcový displej

Zatiaľ je však skoro hovoriť o tom, či ide o skutočnú podobu, alebo nie. Času je ešte viac než dosť a ako sa bude blížiť dátum predstavenia, aj informácií bude viac. Samsung si nad únikmi nikdy nelámal hlavu a prečo by aj. Čím viac sa o smartfóne bude hovoriť, tým lepšia reklama to preň bude a v podstate zadarmo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú