Čas predstavenia nových vlajkových lodí od Samsungu sa nezadržateľne blíži a s ním sa na svetlo sveta dostávajú ďalšie detaily. Tieto novinky prinesú hneď niekoľko zásadných vylepšení, no veľkú úlohu vo svete smartfónov zohrá aj nenápadná zmena. Všetky tri verzie Samsungu Galaxy S10 prídu už v základe s väčšou vnútornou pamäťou, ktorou prekonajú doterajšie štandardy. 

Nová línia prémiových Samsungov sa bude podobať na poslednú generáciu iPhonov, kde sme sa tiež dočkali lacnejšieho modelu, drahšieho kúsku a najväčšej vlajkovej lode. Rovnako tak kórejský gigant predstaví svoj dostupný Galaxy S10e, Galaxy S10 a S10+, ktorý príde na trh ako najväčší a najdrahší Samsung z tejto novej série. V porovnaní s iPhonmi však každý z nich prinesie vylepšenie, ktoré poteší všetkých používateľov najmä z dlhodobého hľadiska.

Vylepšenie na správnom mieste

Už základná verzia najlacnejšieho Samsungu Galaxy S10e totiž dostane až 128 GB vnútornú pamäť, ktorá vystačí na tisícky fotografií, desiatky filmov či množstvo hier. Hoci takýto aspekt smartfónu nie je pre mnohých dôležitý, výrobca tým urobil veľký krok vpred. Zrejme ho k tomu inšpirovali modely ako OnePlus 6T a Honor View 20, ktoré už takúto pamäť v základe dostali. Týmto vylepšením tak prinútili prejsť na väčšiu pamäť aj silnejších hráčov ako Samsung a kto vie, možno sa k nemu pridá v septembri aj Apple.

Zobraziť celú galériu (0)
XEETECHCARE/YouTube

Nenechaj si ujsť
Takýto bude najlacnejší Samsung Galaxy S10 ako priamy konkurent iPhone XR

Kalifornský gigant totiž stále ponúka prémiové a drahšie modely aj so základnou 64 GB pamäťou, ktorá nie je príliš vhodná pre milovníka hier, fotografií či filmov. Po rýchlom zaplnení prichádza na rad iba zopár možností, a to odstrániť prebytočný obsah, alebo si zaplatiť úložisko v iCloud. Samsung tak zákazníkom prinesie v základe dvojnásobok pamäte, aby mali dostatok miesta pre všetky svoje súbory. Niekomu sa však môže zdať až 128 GB ako veľa miesta.

Pravdaže, takúto kapacitu zväčša používateľ nezaplní po prvom týždni, no po roku sa mu toľko miesta predsa len bude hodiť. Navyše sa Samsung nevzdá ani slotu pre microSD kartu, ktorá v prípade potreby prinesie do smartfónov ešte viac pamäte. Najnáročnejší používateľ však bude mať možnosť siahnuť aj po jedinečnej verzii Samsungu Galaxy S10+, o ktorom sa hovorí, že do vienka dostane až 1 TB pamäte. Takéto úložisko je už extrémne aj pre najnáročnejších používateľov a príde vhod skôr pre profesionálov v oblasti videa či fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom