Kórejský Samsung už dlhé roky predstavuje svoje vlajkové lode v dvoch verziách, pričom jedna je špeciálne určená len pre trh v USA. Zvyšok sveta dostáva model vybavený vlastným procesorom spoločnosti, ktorý je však rozdielny ako ten od Qualcommu. Najnovší Samsung Galaxy S10 ukázal rozdiely vo výkone týchto dvoch verzií v speedteste, ktorý odhalil schopnosti Snapdragonu 855 a Exynosu 9820 v praxi.

Hoci nám benchmarkové testy poskytujú dostatočné dôkazy o výkone smartfónov, realita sa od dosiahnutých čísel môže často líšiť. K testovaniu v reálnej prevádzke je tak vhodnejšie prihliadať na rýchlostné testy, ktoré ukazujú, ako rýchlo dokážu jednotlivé modely fungovať pri bežnom používaní. Samsung je však zrejme jediným výrobcom, ktorý robí rozdiely medzi svojimi vlajkovými loďami a inak tomu nie je ani pri najnovšom modeli Galaxy S10.

Dôvod na radosť majú najmä používatelia v USA

Spoločnosť totiž aj tento rok predstavila dve verzie tejto novinky. Zatiaľ čo model pre drvivú väčšinu sveta disponuje vlastným procesorom Exynos 9820, americký trh vždy dostáva prémiové smartfóny Samsungu s najvýkonnejším čipom od Qualcommu, informuje BGR. Tento rok sa tak do USA dostal Galaxy S10 s procesorom Snapdragon 855, ktorý je však narozdiel od 8 nm kremíka z Kórei vyrobený 7 nm výrobným procesom.

Nenechaj si ujsť
Znepokojivé zistenia o Galaxy S10: Odomykanie tváre uverí aj obyčajným fotografiám alebo videu

To môže v praxi znamenať aj zásadné odlišnosti v spracovaní výpočtových úloh. Jednoznačný rozsudok medzi týmito dvomi verziami teraz potvrdilo rýchlostné testovanie z youtube kanálu PhoneBuff, kde bol Galaxy S10 v oboch variantoch podrobený otváraniu bežných aplikácií a testovaniu multitaskingu. Výsledkom je čas, za ktorý táto novinka testovanie zvládla. Pokiaľ ťa zaujíma, ako veľmi je S10-ka so Snapdragonom 855 odlišná od svojho dvojníka s Exynosom 9820, rozhodne si nenechaj ujsť priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom