Vlajkové lode z dielne Samsungu majú tendenciu podávať pri fotografovaní špičkový výkon, no ten výrobca teraz ešte viac zdokonalil. Kórejský gigant zapracoval na fotoaparátoch aj v nových zástupcoch Galaxy S-línie a kvalitu jedného z nich sme vyskúšali aj my v redakcii. Prémiový Samsung Galaxy S10+ nás počas testovania fotografických schopností presvedčil, že jeho objektívy právom patria medzi to najlepšie na trhu. 

Nedávna premiéra nového Samsungu Galaxy S10+ dokázala, že smartfóny predsa len môžu zájsť ešte ďalej. Výrobca s týmto kúskom ukázal svoje tromfy, ktorými chce pokoriť konkurenciu.

Popri vysokom výkone sa dostalo aj na elegantný dizajn, ktorý zapadá do najnovších trendov. V tomto prípade hovoríme o diere pre prednú dvojicu fotoaparátov, ktorou Samsung preskočil éru výrezov. Nezabudol však ani na hlavný fotoaparát, ktorý teraz dostal ešte viac objektívov.

Špičková kvalita fotografií na dosah

Triple fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ už stihol dokonca prejsť testovaním DxOMark, kde sa zaradil k absolútnej špičke so 109 bodmi. Spomedzi testovaných smartfónov má tiež najlepší selfie fotoaparát, ktorý v tomto teste dostal zatiaľ najvyšších 96 bodov. Vysoké hodnotenie je u novej S10-ky „Plus“ opodstatnené, o čom sme sa presvedčili pri teste fotoaparátov. Než sa pustíš do prezerania fotografií, pripomenieme si, čo všetko so sebou táto vlajková loď priniesla.

Nenechaj si ujsť
Vyskúšali sme si nový Samsung Galaxy S10. Jeho top verzia prevalcuje iPhone

Začnime prednou stenou, kde sa nachádza dvojica objektívov. Snímač s rozlíšením 10 MPx prináša clonu f/1.9, zatiaľ čo 8 MPx senzor pre správny „bokeh“ efekt dostal clonu f/2.2. Tri hlavné fotoaparáty prinášajú rozlíšenie 12 MPx pre klasický objektív, 12 MPx pre teleobjektív a 16 MPx pre ultraširoký objektív.

Samsung pritom využil aj svoj známy fotoaparát s premenlivou clonou, ktorej hodnota môže byť podľa okolitých svetelných podmienok nastavená na f/1.5 až f/2.4. Fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx nechýba ani optická stabilizácia obrazu pre ešte lepšie zábery.

Samsung Galaxy S10+ jednoducho splní očakávania aj tých najnáročnejších milovníkov mobilnej fotografie. Jeho fotoaparáty sú a na dlho budú dosahovať vysokých kvalít, o ktorých ťa presvedčia aj naše testovacie snímky. Fotiť týmto kúskom je naozaj skvelým zážitkom, po ktorom sa používateľ dočká fantastických záberov.

Testovacie fotografie

Fotografie v plnom rozlíšení na tomto odkaze

Dosiahnuť skvelé fotografie pritom pomáha aj umelá inteligencia, ktorá je schopná rozoznávať niekoľko desiatok rôznych scén a prispôsobiť im nastavenia fotoaparátu. Kombinácia troch objektívov sa tak dokáže postarať o profesionálne fotografie, aké nájdeš aj v priloženej galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom