V závere tohto roka sa už pravdepodobne žiadnej veľkej vlajkovej lode nedočkáme, a tak ostal priestor na špekulovanie o vlastnostiach očakávaných modelov. Jedným z nich je aj nová trojica smartfónov z Kórey, ktorá odhaľuje svoje vlastnosti takmer každú chvíľu. Ďalšia nádielka uniknutých správ detailne popisuje niektoré aspekty pripravovaného Samsungu Galaxy S10 vo všetkých verziách.

Posledné mesiace nám priniesli množstvo skvelých smartfónov od tých najznámejších výrobcov. Ešte zaujímavejším obdobím však bude začiatok budúceho roka, kedy sa na svetlo sveta dostanú dlho očakávané modely s novým dizajnovým trendom. Tým nebude nič iné ako diera v displeji pre predný selfie fotoaparát. Svoje plány využiť tento prvok nám načrtol aj Samsung, ktorý už predstavil prvý takýto kúsok. Ďalšími smartfónmi s dierou v obrazovke však budú zástupcovia prémiovej kategórie, o ktorých sa teraz dozvedáme ďalšie detaily.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Už pár mesiacov pred premiérou nového Samsungu Galaxy S10 vo všetkých svojich podobách sme mohli vidieť rendery, ktoré nám naznačujú ako by mohla budúca pýcha spoločnosti vyzerať. V prvom rade treba poznamenať, že sa nedočkáme len dvoch prevedení ako sme boli zvyknutí doteraz. Okrem modelu Galaxy S10 a vybavenejšieho Galaxy S10 Plus sa dočkáme aj dostupnejšej verzie Galaxy S10 Lite. Každý z nich dostane sčasti odlišnú výbavu, ktorá so sebou prinesie rôzne vylepšenia od tohto kórejského výrobcu.

Nové „Infinity-O“ displeje

S veľkou pravdepodobnosťou sa tak dočkáme v každom z týchto modelov skvelej AMOLED obrazovky. Samsung totiž môže ísť pri tvorbe cien v šľapajách Applu, no do svojej najlacnejšej S10-ky Lite nedá LCD displej. Miesto tohto využije pri všetkých kvalitnejší panel, ktorý poskytuje lepšie vlastnosti a obraz. Podľa uniknutých správ majú byť displeje „Infinity-O“ v drahších modeloch vybavené tiež vysokým 2K rozlíšením, no prídu s rôzne veľkými uhlopriečkami.

Zobraziť celú galériu (2)
XEETECHCARE/YouTube

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S10 odhalil svoje vlastnosti v ďalšom úniku. Cena najlepšej verzie bude ohromná

Veľkosti displejov jednotlivých verzií:

  • Samsung Galaxy S10 – 6,1″ displej
  • Samsung Galaxy S10 Plus – 6,4″ displej
  • Samsung Galaxy S10 Lite – 5,8″ displej

Výrobca však nezabudne ani na kvalitnú fotovýbavu, ktorá bude v najväčšom modeli zahŕňať päticu fotoaparátov. Tri z nich nájdeme na zadnej stene a duálny selfie fotoaparát si nájde miesto v diere obrazovky. Klasická S10-ka dostane rovnakú zostavu hlavných objektívov, no na prednej strane bude vybavená jediným selfie fotoaparátom. To bude platiť aj v prípade „Lite“ verzie, ktorá bude ešte ochudobnená o jeden hlavný fotoaparát vzadu. Koniec koncov, Samsung musel niekde šetriť.

Pribudnúť môže podpora pre 5G siete

Dva prémiovejšie kúsky z tejto trojice budú disponovať prakticky totožným dizajnom a odlišovať ich od seba bude len zopár drobností. Okrem fotoaparátov to bude tiež veľkosť konštrukcie, ktorá zohrá u používateľov veľkú rolu. Medzi prémiovými súrodencami budú značné rozdiely, ktoré môžu zákazníka presvedčiť k tomu, aby si kúpil menší, respektíve väčší model s prívlastkom „Plus“.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Rozmery konštrukcie Galaxy S10 a Galaxy S10 Plus:

  • Samsung Galaxy S10 – 148,9 x 70,9 x 7,8 mm
  • Samsung Galaxy S10 Plus – 157,7 x 75 x 7,8 mm

Jedna s posledných uniknutých správ tiež hovorí, že žiadna z týchto troch pripravovaných noviniek už nedostane obľúbený 3,5 mm audio jack. Miesto toho môže pre lepšie bezdrôtové prehrávanie hudby výrobca využiť nový štandard Bluetooth 5.0. Čerešničkou na torte má byť aj podpora 5G sietí, no o tej zatiaľ veľa informácií nepadlo. Samsung však zatiaľ nepotvrdil, ale ani nevyvrátil spomínané vlastnosti. Na oficiálnu podobu a výbavu týchto smartfónov si tak ešte musíme zopár týždňov počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom