Už dlho sa hovorilo o tom, že Samsung predstaví smartfón, ktorý síce nebude mať klasický výrez v displeji, ale riešenie pripomínajúce skôr dieru či otvor. Práve dnes sa všetko stalo skutočnosťou. 

Samsung mal byť prvým, kto prinesie nový štýl výrezov v displejoch, avšak opäť ho predbehli Číňania. Honor totiž pred malou chvíľou predstavil svoj model View 20, ktorý okrem špeciálne umiestneného predného fotoaparátu ponúka napríklad aj ultravýkonný procesor Kirin 980. Späť ale k Samsungu.

Diera vpredu, trojica vzadu

Juhokórejci si na dnes pripravili novinku v podobe modelu Galaxy A8s, ktorý je novým zástupcom strednej triedy. Dizajnovo najviac púta pohľad nový Infinity-O displej s dierou s priemerom 6,7 mm, v ktorej si našiel svoje miesto predný fotoaparát. Samsung umiestnil daný prvok do ľavého horného rohu. Inak je predná strana lemovaná len tenkými rámikmi. Selfie kamera dostala špecifikácie v podobe 24 MPx rozlíšenia a clony f/2.0.

Aj vzadu však nájdeme netradičnejšie prvky. Podobne ak model Galaxy A7, aj nový A8s dostáva trojicu zadných fotoaparátov. Primárny snímač ponúka 24 MPx a clonu f/1.7. Teleobjektív, ako ekvivalent dvojnásobného priblíženia, disponuje rozlíšením 10 MPx a clonou f/2.4. Trojicu dopĺňa senzor pre meranie hĺbky poľa s rozlíšením 5 MPx a f/2.2. Zostava tak neponúka senzor pre snímanie záberov s ultraširokým zorným poľom.

Deravý displej dosahuje 6,4-palcov pri rozlíšení FullHD+. Samsung však zatiaľ nekonkretizoval, či ide o Super AMOLED panel. Vo vnútri zariadenia sa o výkon stará procesor Snapdragon 710, ktorý spolupracuje so 6 alebo 8 GB RAM. Úložisko pojme 128 GB dát a batéria dodá 3400 mAh energie. Vo výbave je aj podpora rýchleho nabíjania, nie je však presne jasné, o aký štandard ide.

Systémom je na začiatku Android 8.1, no Galaxy A8s pravdepodobne dostane aktualizáciu na najnovší 9.0 Pie. Súčasťou konštrukcie nie je 3,5mm audio jack, ale používatelia majú možnosť rozšíriť úložisko prostredníctvom microSD karty. Vzadu sa ešte nachádza snímač odtlačkov prstov.

V oblasti konektivity nechýba plné LTE ani NFC. Momentálne ešte nie je známe, akú cenovku Samsung na nový Galaxy A8s stanovil. V predaji sa však objaví 21. decembra v gradientných farbách modrej, šedej aj čiernej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom