Po predstaveniach tohtoročných vlajkových lodí Samsungu sa už niekoľko mesiacov objavujú na internete špekulácie o tom, ako by mohol vyzerať ďalší prémiový kúsok tohto výrobcu. O modeli Galaxy S10 sme toho počuli už veľa, no najnovšie správy teraz odhaľujú jeho dizajn, vlastnosti, ale aj ceny, ktoré rozhodne zákazníka prekvapia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Množstvo uniknutých detailov nám už teraz poskytlo skvelý obraz toho, čo môže Samsung vo svojej novej línii smartfónov využiť. Nový Galaxy S10 je aktuálne jedným z najočakávanejších modelov. Okrem neho však na svet prídu aj jeho dvaja súrodenci vo verziách „Lite“ a „Plus“, ktorí sa budú snažiť upútať svojimi vlastnosťami. Tie žiaľ ešte nie sú úplne známe, no najnovší únik nám znova o čosi viac približuje, čo v sebe táto nová trojica Samsungov prinesie a za akú cenu.

Zásadné vylepšenia sa vypýtajú poriadne vysokú cenu

Horúcou novinkou výrobcu je nový dizajn tzv. „Infinity-O“ displeja, ktorý v sebe miesto výrezu nesie dieru pre predný fotoaparát. Práve to by nemalo minúť ani pripravované novinky výrobcu. Tie však môžu využiť aj iné inovatívnejšie prvky ako vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji, väčší počet fotoaparátov s lepšími objektívmi, ale tiež väčšie úložisko pre súbory. Popritom sa zlepší aj samotný výkon jednotlivých modelov, a to vďaka novým čipsetom. Samotné predstavenie týchto troch modelov spoločnosti by pritom mohlo prebehnúť ešte 5 dní pred otvorením konferencie MWC 2019.

Zobraziť celú galériu (1)
XEETECHCARE/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nie je to výrez, ale diera. Samsung oficiálne predstavil svoj prvý smartfón s novým displejom

Do predaja sa pritom môžu dostať už 8. marca 2019. Tieto informácie však neboli oficiálne potvrdené, a tak sa môžu v nasledujúcich týždňoch zmeniť. Nové detaily nám však prinášajú náhľad aj na to, aké obrazovky, úložiská a ceny nám trojica nových Samsungov prinesie. Viac zistíš v priloženom zozname. Podľa týchto detailov tak Samsung plánuje poriadne zvýšenie cien, ktoré rozhodne nepotešia peňaženku zákazníka. Informácie hovoria o anglických cenách smartfónov, ktoré sa v zahraničí môžu líšiť.

 • Samsung Galaxy S10: 
  • 6,1″ zahnutý displej
  • 128/512 GB ROM
  • 799 £ (887 €)/ 999 £ (1 109 €)
 • Samsung Galaxy S10 Plus:
  • 6,4″ zahnutý displej
  • 128/512 GB alebo 1 TB ROM
  • 899 £ (998 €)/ 1 099 £ (1 220 €)/ 1 399 £ (1 553 €)
 • Samsung Galaxy S10 Lite:
  • 5,8″ plochý displej
  • 128 GB ROM
  • 669 £ (742 €)

Nateraz nie je jasné či budú zobrazené sumy prevedené do rôznych mien podľa kurzu, alebo sa zmení iba znak £ na €. Mnohí by si skôr priali druhý scenár, keďže môžeme vidieť, že po prepočítaní sú výsledné ceny v eurách poriadne vysoké a za najvybavenejší Samsung Galaxy S10 Plus by sme zaplatili viac ako 1 550 €.

Tým by sa kórejský výrobca takmer dokonale vyrovnal svojmu konkurentovi z Kalifornie, ktorému však už predaje iPhonov kvôli vysokým cenám nešli tak dobre ako po minulé roky. Stratégia Applu nemusí fungovať ani u Samsungu a bude zaujímavé sledovať ako sa s tým výrobca popasuje.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.