Po predstaveniach tohtoročných vlajkových lodí Samsungu sa už niekoľko mesiacov objavujú na internete špekulácie o tom, ako by mohol vyzerať ďalší prémiový kúsok tohto výrobcu. O modeli Galaxy S10 sme toho počuli už veľa, no najnovšie správy teraz odhaľujú jeho dizajn, vlastnosti, ale aj ceny, ktoré rozhodne zákazníka prekvapia.

Množstvo uniknutých detailov nám už teraz poskytlo skvelý obraz toho, čo môže Samsung vo svojej novej línii smartfónov využiť. Nový Galaxy S10 je aktuálne jedným z najočakávanejších modelov. Okrem neho však na svet prídu aj jeho dvaja súrodenci vo verziách „Lite“ a „Plus“, ktorí sa budú snažiť upútať svojimi vlastnosťami. Tie žiaľ ešte nie sú úplne známe, no najnovší únik nám znova o čosi viac približuje, čo v sebe táto nová trojica Samsungov prinesie a za akú cenu.

Zásadné vylepšenia sa vypýtajú poriadne vysokú cenu

Horúcou novinkou výrobcu je nový dizajn tzv. „Infinity-O“ displeja, ktorý v sebe miesto výrezu nesie dieru pre predný fotoaparát. Práve to by nemalo minúť ani pripravované novinky výrobcu. Tie však môžu využiť aj iné inovatívnejšie prvky ako vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji, väčší počet fotoaparátov s lepšími objektívmi, ale tiež väčšie úložisko pre súbory. Popritom sa zlepší aj samotný výkon jednotlivých modelov, a to vďaka novým čipsetom. Samotné predstavenie týchto troch modelov spoločnosti by pritom mohlo prebehnúť ešte 5 dní pred otvorením konferencie MWC 2019.

Zobraziť celú galériu (1)
XEETECHCARE/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nie je to výrez, ale diera. Samsung oficiálne predstavil svoj prvý smartfón s novým displejom

Do predaja sa pritom môžu dostať už 8. marca 2019. Tieto informácie však neboli oficiálne potvrdené, a tak sa môžu v nasledujúcich týždňoch zmeniť. Nové detaily nám však prinášajú náhľad aj na to, aké obrazovky, úložiská a ceny nám trojica nových Samsungov prinesie. Viac zistíš v priloženom zozname. Podľa týchto detailov tak Samsung plánuje poriadne zvýšenie cien, ktoré rozhodne nepotešia peňaženku zákazníka. Informácie hovoria o anglických cenách smartfónov, ktoré sa v zahraničí môžu líšiť.

 • Samsung Galaxy S10: 
  • 6,1″ zahnutý displej
  • 128/512 GB ROM
  • 799 £ (887 €)/ 999 £ (1 109 €)
 • Samsung Galaxy S10 Plus:
  • 6,4″ zahnutý displej
  • 128/512 GB alebo 1 TB ROM
  • 899 £ (998 €)/ 1 099 £ (1 220 €)/ 1 399 £ (1 553 €)
 • Samsung Galaxy S10 Lite:
  • 5,8″ plochý displej
  • 128 GB ROM
  • 669 £ (742 €)

Nateraz nie je jasné či budú zobrazené sumy prevedené do rôznych mien podľa kurzu, alebo sa zmení iba znak £ na €. Mnohí by si skôr priali druhý scenár, keďže môžeme vidieť, že po prepočítaní sú výsledné ceny v eurách poriadne vysoké a za najvybavenejší Samsung Galaxy S10 Plus by sme zaplatili viac ako 1 550 €.

Tým by sa kórejský výrobca takmer dokonale vyrovnal svojmu konkurentovi z Kalifornie, ktorému však už predaje iPhonov kvôli vysokým cenám nešli tak dobre ako po minulé roky. Stratégia Applu nemusí fungovať ani u Samsungu a bude zaujímavé sledovať ako sa s tým výrobca popasuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom