Vlajkové lode tohto kórejského výrobcu sú už od minulého roka vybavené novým asistentom Bixby, ktorému inžinieri veria natoľko, že do konštrukcií posledných modelov preň pridali vlastné hardvérové tlačidlo. Tento prvok si mnohí používatelia príliš neobľúbili a tak im dal výrobca v niektorých prípadoch na výber, aby mu priradili inú funkciu. U Galaxy Note 9 nie je možné upraviť funkciu Bixby tlačidla, ktoré je neraz stláčané omylom, no Samsung sa teraz tento problém snaží sčasti vyriešiť.

Samsung poprvýkrát uviedol svojho digitálneho asistenta v smartfóne Galaxy S8 a hneď mu aj pridal vlastné hardvérové tlačidlo. Rovnakým smerom sa však vydal aj pri vývoji Galaxy Note 8, Galaxy S9/S9+ a najnovšieho Galaxy Note 9. Kým v niektorých predošlých modeloch si môžu majitelia funkcionalitu tohto tlačidla upraviť, u Note 9-ky sa s touto možnosťou nestretneme. Samsung ponechal asistenta Bixby, aby sa aktivoval už po prvom stlačení, ktoré však nemusí používateľ vykonávať vždy úmyselne.

Snaha Samsungu príliš nenadchla

Nechcené otváranie Bixbyho tak môže mnohým znepríjemňovať prácu s novým Samsungom Galaxy Note 9, ktorý však teraz dostáva aktualizáciu s malým vylepšením. Novým spôsobom otvárania tohto asistenta sa stáva dvojité stlačenie hardvérového tlačidla, čím sa má predísť zbytočnému spúšťaniu už po prvom stlačení. Nanešťastie Samsung neponúka možnosť úplnej deaktivácie, alebo úpravy tejto funkcie.

Nenechaj si ujsť
Aj majitelia Galaxy Note 9 už majú možnosť zmeniť nastavenie špeciálneho tlačidla telefónu

U modelu Galaxy S8 mohli tento prvok používatelia využiť pre otváranie fotoaparátu, alebo inej aplikácie. Pri Galaxy Note 9 si Samsung tvrdohlavo stojí za svojim. Kritika na toto riešenie padá najmä vzhľadom na to, že Bixby stále zaostáva za svojimi najväčšími konkurentmi. Na trhu je totiž ešte len druhý rok a aj keď na ňom vývojári spoločnosti stále pracujú a vylepšujú ho, má stále čo dobiehať. Aktuálne ho v mnohom predčí nielen Google Asistent, ale tiež Alexa, alebo Siri od Apple.

Všetkých týchto asistentov je pritom možné vyvolať hlasovým príkazom a nie je potrebné stláčať žiadne špeciálne hardvérové tlačidlo, ktoré by zaberalo miesto v konštrukcii smartfónu. Samsung však môže časom používateľom ustúpiť a podobne ako u S8-ky, tak aj u Galaxy Note 9 môže byť neskôr Bixby tlačidlo využité na iné účely ako len na spúšťanie digitálneho asistenta spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú