Problémy poľského štúdia CD Projekt Red, ktoré stojí za dlho očakávaným titulom Cyberpunk 2077, sa môžu v najbližšom čase ešte prehĺbiť. Okrem obrovských strát, ktoré mu spôsobila kritika hráčskej komunity, nedávne stiahnutie hry z obchodu PlayStation Store či kroky Microsoftu, mu totiž hrozí veľká žaloba od právnikov a investorov vo Varšave, upozornil portál IGN.

Investori zvažujú žalobu poľského štúdia

Nie je veľkým prekvapením, že vývojári v CD Projekt Red nezažívajú zrovna najlepšie obdobie. Po ostrej kritike tragického technického stavu konzolových verzií ich najnovšieho titulu Cyberpunk 2077 im totiž podľa správy The New York Times hromadná žaloba, ktorú by mohli iniciovať právnici a investori v domácej Varšave. Vychádza to z príspevku jedného z poľských investorov Mikołaja Orzechowského.

„V súčasnosti spolu s právnickým tímom analyzujeme dôvody na podanie hromadnej žaloby spolu s oznámením možnosti spáchania trestného činu podľa článku 286 trestného zákona – zavádzanie za účelom získania finančných výhod,“ píše Orzechowský. 

Problémy pritom začali tesne po vydaní hry, kedy CD Projekt Red zrušilo prvé embargo na recenzie Cyberpunk 2077, kvôli ktorému dostali prví recenzenti iba verziu pre PC a v recenziách nesmeli ani ukázať vlastné zábery z hry.

V prípade konzolovej verzie však štúdio doslova zamlčalo hrozný technický stav hry pred Sony a Microsoftom, o čom sme sa presvedčili aj v našej recenzii. Microsoft zatiaľ hru z obchodu pre Xboxy nestiahol, no uvádza pri nej varovanie o zlom technickom stave, zatiaľ čo na PlayStation Store už titul vôbec nenájdeš.

Obe spoločnosti taktiež poskytujú hráčom refundácie peňazí v plnej výške zaplatenej sumy. Čo sa refundácie fyzických kópií týka, tie v spolupráci s internetovými obchodmi čiastočne doriešil samotný CD Projekt Red.

Spomínaná žaloba by však v tomto smere bola azda posledným klincom do rakvy titulu, pretože problémy Cyberpunku ťažko zasiahli najmä reputáciu štúdia CD Projekt Red, ktorého cena akcií po uvedení hry klesla až o 29 %, čo jej však nezabránilo predať viac než 8 miliónov kópií iba v predpredaji.

Výhrady akcionárov sú tak v tomto smere viac než oprávnené a otázkou ostáva, či sa poľskému štúdiu podarí aspoň tie najväčšie chyby hry opraviť v jednej z nadchádzajúcich aktualizácií, čím by si mohlo aspoň čiastočne získať hráčov späť na svoju stranu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP