banner-note-7Samsung Galaxy Note 7 je súčasnou vlajkovou loďou spoločnosti Samsung. Je teda celkom zrejmé, že pri jeho výrobe sa juhokórejská spoločnosť snažila ponúknuť svojim zákazníkom to najlepšie, čo bolo v dobe jeho predstavenia k dispozícií. Ako sme si však pri Samsungu za posledný čas zvykli, aj najnovšia vlajková loď prichádza kvôli enormnému záujmu v dvoch verziách, ktoré sa od seba odlišujú použitým procesorom.

Dlhú dobu sa viedli otvorené diskusie o tom, či je lepšie verzia, ktorá obsahuje procesor vyrobený americkým Qualcommom alebo naopak tá, ktorá prichádza s čipsetom z dielne samotného Samsungu. Týmto diskusiám však môže byť po vzhliadnutí nasledujúceho videa raz a navždy koniec. „Chlapík“ vystupujúci pod menom DroidModderX ROOT Master sa totižto zameral na túto horlivo diskutovanú tému a predvčerom zavesil na svoj YouTube kanál porovnávacie video oboch verzií smartfónu. Rýchlostný test odštartoval zľahka, pričom na začiatku boli spúšťané len predinštalované nenáročné aplikácie. Následne sa však pritvrdilo, keď do hry vstúpil náročný Asphalt 8 spolu s ďalšími hrami. Pri týchto hrách si však jeden z procesorov vytvoril pred tým druhým veľmi slušný náskok.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Samsung Galaxy Note 7 je pokorený! OnePlus 3 doznal svojho mena

Treba povedať, že spoločnosť Samsung odviedla pri výrobe svojho procesora skvelú prácu a čipset Exynos porazil pri prvom kole svojho konkurenta o viac ako 40 sekúnd. Snapdragon 820 však dostal možnosť na reparát. Druhé kolo zo začiatku vyzeralo pre čipset z dielne amerického výrobcu viac ako sľubne, no zhruba v jeho polovici došlo k neželaným spomaleniam a zopár aplikácií jednoducho Samsung Galaxy Note 7 zo svojej operačnej pamäte vyhodil. Niečo podobné sa však dialo aj pri verzií s Exynosom a máme mierne podozrenie, že najnovšia vlajková loď Samsungu nedisponuje optimálnou správou RAM pamäte. Napriek tomu Exynos 8890 porazil v priamom súboji Snapdragon 820 o viac ako 22 sekúnd. Výsledok teda rozhodne môže tešiť nás, Európanov, keďže sa verzia s týmto procesorom predáva len na našom starom kontinente.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú