banner-note-7Spoločnosť OnePlus je známa nielen výrobou vynikajúcich smartfónov, ale aj skvelým a úderným marketingom. Slogan ,,Never Settle“, čo v preklade znamená, že sa táto spoločnosť nikdy neuspokojí a neprestane prinášať nové, lepšie veci, sa hravo dostal pod kožu všetkým fanúšikom spoločnosti. Pojem ,,zabijak vlajkových lodí“ je však ešte lepšou ukážkou premyslenej podnikovej stratégie.

Dnes sa však preukázalo, že táto prezývka, ktorá už vlajkovým lodiam od OnePlus jednoducho prischla, nebola vymyslená len s cieľom prilákať veľké masy zákazníkov. Najnovšie zariadenie od tejto obľúbenej čínskej spoločnosti, OnePlus 3, si totižto v najnovšom videu na kanáli C4Tech zmeral sily s najnovšou vlajkovou loďou Samsungu, phabletom Samsung Galaxy Note 7. Aby sa vyvrátili akékoľvek špekulácie o nevyrovnaných podmienkach, tak treba povedať, že obe zariadenia boli bez spustených aplikácií na pozadí a taktiež boli počas testu pripojené na rovnakú WiFi sieť. Na začiatku tohto rýchlostného testu sme zostali zaskočení, keďže v načítavaní hier bol OnePlus mierne pomalší ako juhokórejský konkurent. Tomu išlo prvé otváranie graficky náročnejších hier oveľa rýchlejšie a omnoho lacnejšieho súpera tak na malú chvíľu predbehol. Prvé kolo teda vyhral Samsung Galaxy Note 7 o 3 sekundy.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Potom však prišlo na rad kolo druhé, v ktorom jednoznačne dominoval OnePlus 3. Ten mal na pozadí uchované úplne všetky aplikácie vrátane troch veľmi náročných hier. Smartfón od čínskeho giganta dokončil druhé kolo už za neuveriteľných 36 sekúnd. Note 7 značne zaostal a na svojho čínskeho konkurenta sa pozeral z poriadnej diaľky. Keď Samsung konečne preťal cieľovú čiaru, OnePlus už v cieli oddychoval viac ako 50 sekúnd, čo z neho urobilo jasného víťaza. Za toto markantné víťazstvo vďačí čínsky smartfón masívnej 6 GB RAM pamäti, ktorá rozhodne neslúži iba na okrasu a opäť sa tak ukázalo, že svetoví výrobcovia by si mali brať od tých čínskych príklad. Takisto netreba zabúdať, že OnePlus 3 stojí o viac ako polovicu menej než porazená vlajková loď spoločnosti Samsung.

TIP: Samsung Galaxy Note 7 je na Slovensku poriadne mastný!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom