Koľko pamäte potrebuje Android na to, aby mohol plnohodnotne fungovať bez toho, aby spôsoboval používateľovi vrásky na čele? Dovolíme si povedať, že omnoho menej, než je tomu v súčasnosti, kedy sú na trhu zariadenia, ktoré majú aj 8 GB RAM. 

Dnešné vlajkové lode majú v priemere 6 GB RAM, čo je obdivuhodná porcia, ak vezmeme, že na trhu existuje množstvo počítačov, ktoré majú podobnú, ba aj nižšiu kapacitu. Niektorí výrobcovia v snahe zaujať dokonca predstavili zariadenia, ktoré majú operačnú pamäť RAM až 8 GB, čo už je základ aj pre lepší počítač. Aby toho nebolo málo, v tomto roku táto hodnota porastie ešte viac a nebude ničím výnimočné, ak v tejto hardvérovej špecifikácii nájdeme dvojcifernú hodnotu.

Je to potreba?

Podľa doterajších správ sa očakáva, že v tomto roku by mali byť predstavené zariadenia, ktoré budú mať 10 až 12 GB RAM, pričom medzi prvými výrobcami má byť Lenovo. 10 GB má byť trendom aj podľa portálu Digitimesno pristúpi k tomu len niekoľko výrobcov rovnako, ako tomu bolo s 8 GB v minulom roku.

Hovoríme predovšetkým o čínskych vlajkových lodiach a rôznych verziách herných smartfónov. Väčšina výrobcov sa však bude naďalej držať 6 – 8 GB RAM, čo už je aj tak dostatočne veľká hodnota.

Prečítaj si tiež
Samsung Galaxy S10 v prvých benchmarkoch je pre niektorých výsledkami sklamaním

Veď len súčasná vlajková loď Samsung Galaxy S9 má stále „len“ 4 GB RAM, no nedá sa povedať, že by zariadenie nestíhalo. Ide tak znova o akési predbiehanie výrobcov v tom, ktorí z nich ohúri zákazníka čo najviac. Zbytočne sa však týmto krokom zvyšuje cena zariadenia, ktoré už dnes atakujú hranice, ktoré sú pre bežného človeka nad hranicou jeho možností. Pre potreby bohate postačujú aj tie 4 GB a to aj pre potreby umelej inteligencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom