Obľúbená klasika z čias PS2 sa mala dočkať pokračovania. Ako informuje VGC, Rockstar to vydaním Bully 2 myslel vážne, hra si však nedokázala vybudovať dostatočne silné momentum a jej vývoj sa definitívne ukončil.

Pôvodná hra Bully vyšla ešte v roku 2008 na PlayStation 2 a zobrazovala ťažký štredoškolský život Jamesa „Jimmyho“ Hopkinsa, ktorý bojoval proti šikane na svojej škole. Ako všetky hry od Rockstaru, aj Bully po vydaní vzbudzoval kontroverzie, od hráčov a recenzentov si však vyslúžil pozitívne ohlasy a mnoho fanúšikov hry dúfalo v pokračovanie.

Na ňom mal Rockstar, podľa zdrojov, skutočne pracovať, a to dokonca celých 18 mesiacov. Vývoj údajne prebiehal medzi rokmi 2010 až 2013 a hra mala bežať na engine RAGE, na ktorom boli postavené napríklad oba diely Red Dead Redemption, GTA 4 či Max Payne 3.

Príbeh Bully 2 podľa Metro napísal spoluzakladateľ Rockstaru, Dan Houser, so svojím tímom ešte v roku 2008. Hlavným hrdinom mal byť opäť Jimmy, hra mala fungovať na zjednodušenom princípe otvoreného sveta a ponúkať pestrofarebnú škálu násilia. Dokonca mala byť vytvorená aj hrateľná, aj keď veľmi malá, časť hry, tá však na seba údajne nedokázala strhnúť žiadanú pozornosť a z vývoja s Bully 2 sa nakoniec upustilo.

Momentálne nie je známe, či sa Rockstar k svojej starej značke ešte niekedy vráti, nateraz sa pohľady upriamujú k vydaniu GTA 6, ktoré by mohlo prísť oveľa skôr, ako mnohí čakali a zároveň by mohlo byť jedným z hnacích motorov kúpy novej generácie herných konzol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom