Steven Udvar-Hazy, predseda a zakladateľ leteckej lízingovej spoločnosti Air Lease Corp. si myslí, že Boeing by sa mal zbaviť mena 737 Max nechválne známeho modelu lietadla po jeho návrate na oblohu.

Portál Bloomber nedávno priniesol konštatovania predsedu a zakladateľa leteckej lízingovej spoločnosti Air Lease Corp., Steven Udvar-Hazyho. Ten sa počas konferencie v Dubline vyjadril, že značka bola poškodená po dvoch fatálnych leteckých nešťastiach v minulom roku a neexistuje dôvod, prečo by mal Boeing tento názov zachovať.

Zmena názvu by mohla odstrániť obavy cestujúcich

Udvar-Hazy si zároveň myslí, že po návrate lietadla späť do prevádzky môže zmena názvu pomôcť zbaviť sa obáv zo strany cestujúcich. „Požiadali sme Boeing, aby sa názvu Max zbavil. Myslím, že názov Max by mal zostať v historických knihách označený ako zlý názov pre lietadlo,“ povedal Udvar-Hazy.

Taktiež uviedol, že pokiaľ neexistuje zmienka o značke Max v dokumentáciách Boeingu predložených regulačným orgánom, spoločnosť môže namiesto toho názvu jednoducho používať číselné varianty, ako napríklad 737-8 alebo 737-10. Air Lease Corp. by táto zmena prospela, pretože je jedným z najväčších zákazníkov Boeingu a zároveň učinila objednávku na 200 spomínaných modelov.

Boeing pracuje na návrate lietadla na oblohu

Boeing spolupracuje s Federálnou leteckou administratívou a regulátormi leteckých spoločností po celom svete na opätovnej certifikácii lietadla. Letecké spoločnosti všeobecne očakávajú, že komerčné lety začnú približne v polovici roka. Udvar-Hazy tak poukazuje na fakt, že zmena názvu by pomohla hlavne v regiónoch, kde sú ľudia viac poverčiví.

Dennis Muilenburg, bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Boeing v júni uviedol, že nevidí potrebu opustiť značku Max. Stalo sa tak po tom, čo o zmene názvu laboroval aj americký prezident Donald Trump.

Stanovisko spoločnosti sa však odvtedy nezmenilo: „Stále sme otvorení všetkým pripomienkam zo strany zákazníkov a iných zainteresovaných strán, ale momentálne nemáme žiadne plány na zmenu názvu modelu 737 Max.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom