James Gunn vydal fascinujúcu odpoveď práve na kritiku od Jodie Foster, ktorá útočila na filmy o superhrdinoch.

Dvojnásobná oscarová herečka totižto vyvolala fascinujúcu debatu o budúcnosti Hollywoodu. Pri porovnaní tradičných hollywoodskych trhákov s dnešnými filmami vysvetlila, že štúdia dostanú výnos okamžite, no zničia tým svet. Hoc sa Foster vyhla ukazovaniu na určité filmy alebo štúdio, no vyjadrila jej pohľad na superhrdinský žáner veľmi jasne, keď poznamenala, že nechce zarábať $200 miliónov za filmy o superhrdinoch.

James Gunn reagoval na kritiku Jodie Fosterovej!

Zobraziť celú galériu (2)
Facebook / James Gunn

Režisér a scenárista filmov Guardians of the GalaxyJames Gunn, sa na Twitteri vyjadril nasledovne:

“Myslím si, že Jodie Foster sa pozerá na film staromódnym spôsobom, kde veľkolepý film nemôže byť ťažko-provokatívny. Je to často pravda, no nie vždy. Jej domnienka je pomerne bežná a nie je neopodstatnená. Hovorím, že nie je neopodstatnená, pretože väčšina blockbusterových filmov sú pomerne bez duše – čo je reálnym nebezpečenstvom pre budúcnosť filmov. Avšak nájde sa aj pár výnimok.

Ak má kino prežiť, tak verím, že veľkolepé filmy POTREBUJÚ mať víziu a srdce, ktoré tradične nemali. A niektorí z nás sa snažia čo najviac, aby sme sa posunuli týmto smerom. Tvorenie veľkolepých filmov, ktoré sú inovatívne, humánne a premyslené je to, čo ma robí nadšeným z tejto práce.

Avšak, aby sme boli spravodliví, aspoň z jej z citácie to vyzerá tak, že vidí filmovú tvorbu ako niečo, čo je predovšetkým o jej osobnom raste. Pre mňa to môže byť súčasťou toho, prečo to robím, ale stráviť toľko miliónov dolárov na jednom filme, to musí znamenať oveľa viac než len to – je to komunikácia – takže to tvorí len časť tohto cyklu. Ale rešpektujem ju a to, čo urobila pre filmy a oceňujem jej odlišný pohľad na hollywoodskú krajinu.” poznamenal James Gunn

Myslíme si, že sa jedná o zdvorilú a premyslenú odpoveď, ktorá sa nijak nesnaží zhodiť herečku. Gunn sa snaží taktiež poukázať na celkový problém a čiastočne aj súhlasí s Jodie Foster. Súhlasí, že tieto “veľkolepé” filmy sú často bezduché a chýba im akési srdce. Uznáva, že to je pravda, no neplatí to pre všetky blockbustery. Nie všetky filmy ničia Hollywood. Sú to len tie, ktorým chýba vízia a inovatívnosť. Podľa neho nie je riešením potápať $200 miliónové superhrdinské filmy.

Cieľ Jamesa Gunna

Pre Gunna je výzvou dať superhrdinskému blockbusteru srdce, dať mu dušu. To je dôvod, prečo tlačil hranice MCU s Guardians of the Galaxy. Dokonca bojoval proti tvorivému výboru Marvelu, keď sa snažili zbaviť hudby, ktorú všetci poznáme ako “Awesome Mix”. Gunn vedel, že táto hudba je časťou jadra filmu, ktorá pomáha spraviť film naozaj inovatívnym a kreatívnym.

Nenechaj si ujsť
Superhrdinské filmy ničia kinematografiu. Tvrdí oscarová herečka Jodie Foster

Tento názor Gunn neraz opakoval znova a znova. Keď bol v roku 2016 vypustený Deadpool verejne, varoval, žeby sa štúdiá mohli ľahko naučiť nesprávnej lekcii. Predpovedal, žeby sa štúdiá jednoducho pokúšali napodobniť film, používali by ho ako šablónu pre vulgárny humor alebo predpokladali, že R-kové hodnotenie bolo tým, čo robilo film takým úspešným. Avšak tvrdil, že Deadpool uspel vďaka tomu, že to bola práve tá “duša” filmu, ktorá bola vyrobená s láskou.

Budúcnosť Hollywoodu!

Fosterovej slová pobúrili na sociálnych sieťach mnoho fanúšikov superhrdinských filmov. Avšak dá sa povedať, že spravila Hollywoodu láskavosť. Vzbudila debatu o tom, čo vlastne znamená vytvoriť dobrý film, a tým inšpirovala budúcnosť Hollywoodu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom