Dvojnásobná oscarová herečka Jodie Foster tvrdí, že superhrdinské blockbustery s veľkým budgetom vraj ničia “návyky” divákov.

Herečka má jednu z najúspešnejších dlhoročných kariér v Hollywoode. Ukázala sa v ikonických sériach, ako GunsmokeMy Three Sons Mayberry R.F.D. 

Herečka Jodie Foster vs. blockbustery

Vyhrala dvoch Oscarov v kategórii Najlepší ženský herecký výkon (Best Actress). Získala ich za filmy The Accused (Znásilnenie) a The Silence of the Lambs (Mlčanie jahniat). Teraz sa však viac venuje režisérstvu filmov a televíznych epizód. Príkladom je seriál Black Mirror.

Počas jej rozhovoru pre magazín Radio Times jasne vyjadrila jej opovrhnutie veľkorozpočtovými filmami v Hollywoode. Prirovnala to ku kontroverznému priemyslu, kde spoločnosti obnovujú plyn a ropu z ničoho.

“Chodenie do kina sa stalo niečo ako zábavným parkom. Štúdiá, ktoré robia zlý obsah, aby oslovili masy a akcionárov, sú ako frakcie – získate najlepšiu návratnosť práve teraz, ale zničíte zem.” tvrdí Jodie Foster

Hoci neukázala presne na nejaký individuálny film, ale na špecifický žáner. Dalo by sa povedať, že ho vlastní najmä Marvel Studios a DC Films. Od vzniku akýchsi vesmírov “Marvel Cinematic Universe” a “DC Extended Universe”.

“Níči to návyky americkej populácie a napokon aj zvyšok celého sveta. Nechcem zarábať $200 miliónov dolárov za filmy o superhrdinoch.” hovorí Jodie Foster

Zatiaľ čo niektorí jej kolegovia z Hollywoodu môžu mať problém s jej poznámkami, je osviežujúce vidieť niekoho, kto dáva najavo svoje názory o veľkorozpočtových superhrdinských filmoch bez akýchkoľvek obáv z odvety.

Ak niekto v priebehu rokov nepretržite preukázal svoj obrovský talent, a to ako pred kamerou, tak aj za kamerou, je to práve Jodie Foster. Jej poznámky, hoci určite vyvolávajú nejaké spory, si zaslúžia pozornosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom