Strategická séria Command & Conquer patrí medzi etalóny svojho žánru a aj vďaka prvému dielu z roku 1995 vyzerajú dnešné RTSky tak, ako ich poznáme. Remaster tejto historickej pecky je už viac ako rok v kurze a na oslavu tohto výročia si pre nás na ich oficiálnej stránke pripravili prvú gameplay ukážku.

Puritáni a pôvodní fanúšikovia môžu ostať v kľude. Na základe zdrojového kódu si štúdia Lemon Sky Studios a Petroglyph Games s týmto historickým kúskom poradili s úctou a zanechali pôvodnú 2D grafiku.

Dokonca zabudovali hráčmi obľúbenú funkcionalitu, kedy pomocou jedného tlačítka budeš môcť prepínať z pôvodnej grafiky, čiže z magických 320 x 200 na 4K. Približovanie na vojnové pole bude v pripravovanom remasteri len čerešničkou na torte a skôr by sme ostali prekvapení, ak by to autori do prerábky nezakomponovali.

Je vidieť, s akou úctou autori novodobej prerábky pristupujú k pôvodnej, takmer 25 ročnej kusu histórie strategického žánru. Moderný kabát je decentný, zanecháva v hre čaro originálu, no zároveň zdokonaľuje herné mechaniky a približuje ich modernejšiemu svetu. Ak ti z videa vyššie nie úplne jasné, o akú zmenu ide, možno ti k tomu pomôže tento nástroj, zverejnený samotnými autormi.

Nenechaj si ujsť
Toto je TOP 10 hier, ktoré čaká v najbližšej dobe veľkolepé oživenie do novej podoby

Máš aj ty obdobný vzťah k takýmto hrám? Je strategický žáner niečo, v čom sa hľadáš alebo dávaš prednosť skôr priamej, realtime akcii?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom