Svet hier má mnoho svojich hrdinov, ktorým sa podarilo zahrať rekordné skóre a dostali sa svojimi výkonmi aj do historických tabuliek či do známej Guinnessovej knihy rekordov. Jeden z najznámejších hráčov arkádových hier však z týchto záznamov zmizne. Zistilo sa totiž, že podvádzal.

Billy Mitchell je jedným z dlhoročných legendárnych hráčov arkádoviek ako Donkey Kong, Donkey Kong Jr. či Pac-Man. Mnohé Mitchellove výkony sú uvádzané v oficiálnej tabuľke rekordov, ktoré spravuje web Twin Galaxies a objavujú sa aj v Guinnessovej knihe rekordov. Jeho posledné rekordné výsledky však budú zo záznamov vymazané. Zistilo sa totiž, že na ich dosiahnutie využíval špeciálny emulátor Multiple Arcade Machine Emulator (MAME) a nehral ich na príslušnom zariadení. Informuje o tom portál Kotaku.

Takéto konanie vážne porušuje pravidlá Twin Galaxies a preto sa organizácia rozhodla jeho výsledky zmazať. Keďže tento zdroj využíva pre svoje záznamy aj Guinnessova kniha rekordov, Mitchellove meno sa už neobjaví ani tam.

Najlepší hráč storočia

Okrem hry Donkey Kong sa budú upravovať záznamy aj v ešte známejšom Pac-Manovi. Tam legendárny hráč držal rekordy v Prvom perfektnom skóre a v Najvyššom skóre. Mitchell je v hernom sektore známy desiatky rokov a v roku 1999 získal ocenenie Najlepší hráč storočia na podujatí v Tokiu. Teraz však jeho reputácia výrazne utrpela.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom