Rockstar momentálne pracuje na nástupcovi populárnej hry Red Dead Redemption, ktorá bola vydaná pred viac než siedmimi rokmi. Vydanie novej verzie síce bude oneskorené, no aspoň sa o nej dozvedáme čoraz viac informácií.

Začnime s reálnou uniknutou mapou. Hra sa bude odohrávať východnejšie od predtým hrateľných oblastí, čo dokazujú miesta Great Plains a Blackwater City na reálnej mape. Zaujímavosťou je tiež implementácia mesta New Bordeaux, ktoré je napodobneninou New Orleansu a nachádza sa aj v Mafii 3.

Rockstar neskôr zverejnil aj fotografiu v kovbojskom štýle, čo príchod pokračovania hry len utvrdilo. Vydavateľstvo Two-Take si navyše zaregistrovalo doménu RedDeadOnline.com, k čomu ho zrejme viedol úspech online platformy GTA Online a chce vytvoriť niečo podobné aj v tomto nesmiere populárnom titule.

Po dlhom čase bol konečne vydaný aj premiérový trailer k hre, ktorý si môžeš pozrieť nižšie. Podľa slov štúdia Rockstar, Red Dead Redemption 2 bude „epický príbeh o živote v neľútostnom srdci Ameriky, obrovský a atmosférický svet tiež poskytne základ pre úplne nový online multiplayerový zážitok.“ Oficiálne vydanie hry bolo spočiatku plánované na jeseň tohto roka, no nakoniec nenastane. Namiesto toho Rockstar vydanie odložil na jar 2018, pričom najskôr príde na konzoly PlayStation 4 a Xbox One.

Nenechaj si ujsť
Krvavé boje, ale aj vtipné situácie v nacistami ovládanom USA odhaľuje nový trailer Wolfenstein 2

Použitá bude zrejme rovnaká stratégia ako pri GTA 5, čiže verzia pre počítače možno príde až o rok neskôr. Aby toho nebolo málo, už 28. septembra sa dozvieme ďalšie informácie. Oznámil to samotný vývojár na Twitteri. Tak čo, tešíš sa na pokračovanie tejto slávnej klasiky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom