Procesor Snapdragon 865 je nepochybne jedným z najlepších a najvýkonnejších dostupných procesorov pre Android smartfóny. Teraz sa oficiálne dočkal svojej aktualizácie s prívlastkom „Plus“.

Portál Android Autority nedávno informoval o oficiálnom predstavení 5G mobilného procesora Snapdragon 865 Plus, ktorý bude poháňať najvýkonnejšie Android smartfóny.

Hranica taktovacej frekvencie na úrovni 3 GHz konečne pokorená

Qualcomm sa rozhodol, že sa pokúsi nový model o niečo viac vylepšiť, a tak podobne ako minulý rok v prípade procesora Snapdragon 855 Plus, aj tento aktualizovala americká frima svoj vlajkový model o prívlastok „Plus“. Podľa rovnakého vzorca bola teda zvýšená rýchlosť procesora v rámci hlavného jadra a pre grafickú jednotku Adreno 650.

Hlavné jadro sa tak dočkalo navýšenia taktu z pôvodných 2,81 na 3,1 GHz, čím procesor prekročil hranicu 3 GHz. V prípade ostatných jadier však zmena nenastala. Qualcomm tak tvrdí, že grafická jednotka Adreno 650 doručí o 10 % vyšší výkon, hoci doposiaľ nezverejnil taktovaciu frekvenciu pre GPU.

Výrobca čipov sa zameral hlavne na grafiku v snahe priniesť čo najhladší priebeh vykresľovania, pretože veľa výrobcov prešlo na vyššie obnovovacie frekvencie obrazoviek. Nejde však o jediné vylepšenie. Upgrade dostalo aj bezdrôtové pripojenie prostredníctvom balíka FastConnect 6900. V tomto prípade to znamená, že čip umožní Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 pripojenie.

Medzi prvými smartfóny s novým procesorom sa predstavia modely od Asusu a Lenova

V každom prípade zostávajú dostupné všetky ostatné vymoženosti, ako je podpora obrazoviek s obnovovacou frekvenciou do 144 Hz, nahrávanie 8K videa, snímanie statických fotografií do rozlíšenia 200 MPx, rýchle Quick Charge 4.0 nabíjanie či komplexná podpora 5G sietí v rámci mmWave a sub-6 GHz frekvencií.

Podľa všetkého už výrobcovia ako Asus a Lenovo potvrdili, že budú medzi prvými značkami, ktoré nový výkonný vlajkový procesor prinesú na trh. V prípade Asusu by ho mal obsahovať smartfón ROG Phone 3 a v prípade Lenova si novinka svoje miesto nájde v očakávanom hernom modeli Legion.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom