Len nedávno sme ťa informovali o tom, že najdrahší film v histórii Netflixu – Red Notice – sa zapísal do dejín streamovacej platformy ako najsledovanejší film. Rovnako si ho však ľudia zapamätajú ako priemernú a rýchlo zabudnuteľnú jednohubku, na čo sme si však pri celovečerných snímkach Netlixu už akosi zvykli.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Značne pošramotené renomé streamovacej spoločnosti mala na konci roka zachrániť komédia Don’t Look Up, ktorá sa vzhľadom na námet i hviezdne obsadenie netají oscarovými ambíciami.

Zdá sa však, že Netflix v tomto prípade po stránke kvality nedokáže vytrhnúť ani Leonardo DiCaprio. Podľa prvých recenzií totiž ani v tomto prípade nejde o nič viac ako o vysoko priemernú záležitosť.

TMDB

Opäť len ťažký priemer

Viacerí recenzenti totiž po pozretí filmu hovoria o veľkom sklamaní a premárnenom potenciáli spojiť súčasné politické a spoločensky vážne témy so šialenou zábavou.

Dej komédie sa sústredí na dvoch astronómov a ich zistenia, že na Zem sa rúti asteroid, no politici vážnu hrozbu populisticky pretáčajú a dokonca ľahkovážne využívajú na vlastné ciele.

Film je tak zároveň kritikou politických špičiek za (ne)reagovanie na odbornú verejnosť i samotných vedcov a ich varovania v súvislosti s environmentálnymi témami, ktoré naopak nahrávajú všadeprítomným konšpiráciám.

Nevyužitý potenciál a prepálená stopáž

Prestížny Guardian vo svojej recenzii síce kvituje poukázanie na politickú ľahostajnosť voči prírodným katastrofám, no slúžiac ako zrkadlo politickým špičkám snímka nefunguje. V tomto smere podľa recenzenta chýba potrebná vážnosť, film navyše neobsahuje ani potrebnú komediálnu šťavu, ktorá sa utápa v 145-minútovom trápení diváka.

Portál IndieWire novinku hodnotí ako depresívny film, ktorý nie je na svoju tému dostatočne poučný, aby pôsobil ako budík pre našu spoločnosť a zároveň nepôsobí ani vtipne, aby odľahčil samotnú situáciu.

Snímke sa nedarí ani na známych agregátových portáloch a pri Don’t Look Up svietia len veľmi priemerné čísla – Metacritic na základe 37 recenzií filmu aktuálne udeľuje skóre 39/100, na Rotten Tomatoes aktuálne svieti nelichotivé skóre 54 %

TMDB

Nie všetky recenzie však hodnotia snímku negatívne. Viacerí recenzenti sa zhodli na sympatickej snahe spojiť známe hollywoodske hviezdy za spoločný boj proti klimatickým zmenám. Film podľa nich pôsobí občas ako veľmi trefná paródia na rôzne politické a spoločenské elity ako napríklad Donalda Trumpa či Elona Muska.

Otázne samozrejme je, do akej miery sa diváci nechajú recenziami ovplyvniť. Don’t Look Up je totiž jedným za najočakávanejších filmov tohto roka a samotní tvorcovia si dokonca so svojou snímkou brúsia zuby na prestížnych Oscarov. To však vzhľadom na tému i hviezdne obsadenie nie je žiadnym prekvapením.

TMDB

Isté však je, že Netflix kvalitou svojich filmov ďaleko zaostáva za (v mnohých prípadoch) vynikajúcimi seriálmi. Ak ťa zaujíma dôvod, prečo sa tak deje, nevynechaj náš obsiahly článok, kde sme sa zníženej kvalite filmov od Netflixu detailne venovali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú