The Guardian upozornil na novú snímku produkovanú majstrom výbuchov, Michael Bayom, ktorej zasadenie by mohlo nejedného diváka v dnešnej dobe postaviť zo stoličky.

Songbird bude dystopická dráma zasadená do roku 2024, kde svet prevalcovala aktuálna globálna pandémia. V nepravdepodobnej budúcnosti, kedy COVID-19 zmutoval do podoby COVID-23, napáda vírus už aj najdôležitejšie časti mozgu, čím dosahuje úmrtnosť až 50 % obyvateľstva.

Pandémia filmového sveta vykresľuje temnú budúcnosť, v ktorej je obyvateľstvo umiestnené v špeciálnych táboroch strážených armádou. Snímka je tak právom prirovnávaná k filmovému počinu Contagion od Stevena Soderbergha, kedy sa však novinka nesústredí na pôvod a šírenie podobného ochorenia, ale na jeho spoločenské dôsledky.

Nositeľom príbehu bude dvojica Nico a Sara, pričom Nico ako jeden z mála imúnnych ľudí voči vírusu pracuje ako kuriér. Ústredný prím zápletky zohráva blízky vzťah mladej dvojice, ktorá sa ale kvôli karanténe nikdy nevidela. Hlavnou myšlienkou je tak vykreslenie emocionálneho vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí nestrácajú nádej ani v najmenej prajnej situácií.

Scenár napadol Simona Boyesa už počas prvej vlny v marci, kedy takmer okamžite kontaktoval režiséra a dobrého priateľa, Adama Masona.

Mason sa pre magazín Entertainment Weekly vyjadril: „Ozval sa mi Boyes so slovami, že by sme sa mali dať dokopy s našimi priateľmi a urobiť niečo pomocou telefónov.“

Prvý víkend pandémie tak dvojica strávila nad 12-stranným scenárom, uzákoňujúcim základnú príbehovú kostru. To následne posunuli producentovi Adamovi Goodmanovi, cez ktorého sa to v nasledujúcich hodinách a po niekoľkých telefonátoch dostalo až k Michaelovi Bayovi.

Nenechaj si ujsť
Aké príšery sa objavia v 2. sérii Zaklínača? Pozri sa, s čím bude Geralt bojovať

S takýmito menami na palube tak okamžite zmietli zo stola nápad točenia na telefóny a razantného škrtania sa dočkal aj samotný scenár. Ten ovplyvnilo vtedajšie dianie v Spojených štátoch, kedy sa pôvodné Masonove nápady začali pretavovať do reality.

Príkladom je tak Masonov nápad uzavrieť obyvateľstvo doma. „Nemôžeš vytvoriť príliš dystopickú budúcnosť, nikto tomu nebude veriť,“ reagoval na nápad zákazu vychádzania Goodman.

Situácia v (reálnom) svete sa však vyvinula tak, že doslova len niekoľko dní po vyslovení tejto vety dostali Američania nariadenie nevychádzať z domu.

Zobraziť celú galériu (1)
YouTube / Screenshot

Natáčanie trvalo len niekoľko dní

Natáčanie začalo v Los Angeles 7. júla, trvalo 17 dní, pričom prebiehalo za prísnych hygienických opatrení a konštantných kontrol. Autori využili prázdne ulice LA, ktoré rovnako pomohli hercom pri mentálnom premiestnení do hrôzostrašnej vyľudnenej budúcnosti.

Natáčanie v poloprázdnych uliciach Los Angeles skončilo už v lete a momentálne je film v strižni, respektíve na oddelení postprodukcie. Kedy sa však titulu vykresľujúceho najtragickejšie a pevne veríme, že nereálne dôsledky vírusu COVID-19 dočkáme, autori zatiaľ nenaznačili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom