Najnovšia zvolávacia akcia nemeckého koncernu sa týka elektromobilov Volkswagen e-Up a Škoda Citigo-e iV. Navštívenie servisu však nie je nutné pre úplne všetky elektromobily, ale iba vozidlá vyrobené do istého dátumu, o téme ako prvý informuje MôjElektromobil.sk.

Spaľovacia, ale aj elektrická verzia Citigo, ktorú sme vyskúšali aj v našej redakcii, je beznádejne vypredaná v celej Európe a automobilka sa rozhodla, že model sa svojho nástupcu nedočká. Niektoré vozidlá tohto modelu, ale aj jeho bratranca Volkswagen e-Up však v blízkej dobe čaká návšteva servisu.

Dôvodom má byť riadiaca jednotka elektrického motora. Informácie hovoria, že je nutné ju preprogramovať kvôli chybe, ktorá môže spôsobovať problém s pripravenosťou vozidla na jazdu, konkrétne aktivácie nabíjania cez aplikáciu.

To, či aj tvoje auto musí navštíviť servis, zistíš veľmi rýchlo a jednoducho. Na oficiálnej stránke Škoda Auto stačí zadať VIN číslo auta a web vzápätí oznámi, či je potrebné kontaktovať najbližšie servisné centrum. Na spomínanej stránke je možné okrem VIN čísel Citigo skontrolovať aj VIN čísla z Volkswagen e-Up.

Aj tretí súrodenec má zvolávaciu akciu

Ďalším automobilom z koncernu z tejto kategórie je Seat Mii Electric, ktorý sa síce na Slovensku nepredáva, no zvolávacia akcia sa pravdepodobne bude týkať aj jeho. Okrem toho web Svolávačky.cz prišiel s informáciou, že tento model je navyše zvolávaný kvôli poškodeným článkom batérie.

Tie môžu v dôsledku úniku elektrolytu spôsobiť skrat v batériovom module, čo môže viesť až k tepelnému preťaženiu, a teda aj zvýšenému riziku požiaru. Zvolávané sú modely Seat Mii Electric modelového roku 2020, vyrobené v období 12.5. 2020 – 18. 6. 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom