Smartfóny spoločnosti Bluboo veľmi dobre poznáme, keďže už pekných pár rokov pravidelne a musíme povedať, že aj veľmi úspešne zásobujú prevažne low-end kategóriu. Čínsky výrobca ale zvýši tento rok svoje ambície, a to veľmi razantným spôsobom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa prvých dohadov k nám totiž zavíta viac než zaujímavá novinka v priebehu budúceho mesiaca. Už teraz je ale isté, že si nájde slušnú základňu fanúšikov. Prvou výraznejšou črtou R1-ky bude odolná konštrukcia s certifikáciou IP68, ktorá jej zaručí odolnosť voči vode, prachu a dokonca ja voči nárazom.

 

Čo sa hardvéru týka, stavebným kameňom úspechu sa má stať zbrusu nový procesor MediaTek Helio X30, s ktorým bude kooperovať 4 GB pamäť RAM či 64 GB interné úložisko. Z možných špecifikácií je zo nateraz všetko, no Bluboo R1 bude jeden z prvých smartfónov s procesorom Helio X30. Tento čipset je už teraz v hľadáčiku mnohých čínskych výrobcov a bude veľmi zaujímavé sledovať, kto si nakoniec uchmatne najväčší podiel na trhu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]