Smartfóny zaznamenali za posledné roky okrem iného aj masívny nárast uhlopriečok displejov. Zatiaľ čo niektoré sú rozmermi stále prirodzené, niektoré siahajú až do extrémnych čísiel. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To je aj prípad modelovej rady Mi Max, ktorá obsahuje naozaj gigantické smartfóny. Medzi ich odporcami si už našli obstojné pomenovanie – lopaty.

Prichádza tretia generácia

Táto rada smartónov má voči ostatným menšiu používateľskú základňu a smartfóny sú preto predstavované menej často. V budúcom roku teda môžeme očakávať príchod v poradí tretej generácie – Xiaomi Mi Max 3. Podľa prvých informácií by sa mala vydať trendom bezrámikových smartfónov, podobne ako existujúce modely Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Uhlopriečka displeja má pritom činiť až 7-palcov a rozlíšenie 2160 × 1080, čo znamená pomer strán 18:9.

Vylepšenia na správnych miestach

Xiaomi Mi Max 3 má poháňať Snapdragon 660, ktorý bol fanúšikmi dlho očakávaný. V strednej triede totiž výrobca doteraz zakaždým použil maximálne Snapdragon 625. Kapacita pamätí alebo špecifikácie duálneho fotoaparátu zatiaľ nie sú známe. Ako ale môžeš vidieť na uniknutom renderi, zrejme bude umiestnený v ľavom hornom rohu zadnej strany. Ako operačný systém zatiaľ môžeme očakávať Android Nougat a MIUI 9.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi prekvapuje ďalším produktom. Lacnou e-cigaretou so štyrmi príchuťami

Túto výbavu by mala napájať brutálna 5500 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Pre porovnanie, Mi Max 2 poháňal o niečo menší, 5300 mAh akumulátor. Rovnako zatiaľ nepoznáme ani dátum predstavenia, no podľa skúseností z predchádzajúcich modelov môžeme usúdiť, že sa tak stane niekedy v polovici budúceho roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.