Smartfóny zaznamenali za posledné roky okrem iného aj masívny nárast uhlopriečok displejov. Zatiaľ čo niektoré sú rozmermi stále prirodzené, niektoré siahajú až do extrémnych čísiel. 

To je aj prípad modelovej rady Mi Max, ktorá obsahuje naozaj gigantické smartfóny. Medzi ich odporcami si už našli obstojné pomenovanie – lopaty.

Prichádza tretia generácia

Táto rada smartónov má voči ostatným menšiu používateľskú základňu a smartfóny sú preto predstavované menej často. V budúcom roku teda môžeme očakávať príchod v poradí tretej generácie – Xiaomi Mi Max 3. Podľa prvých informácií by sa mala vydať trendom bezrámikových smartfónov, podobne ako existujúce modely Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Uhlopriečka displeja má pritom činiť až 7-palcov a rozlíšenie 2160 × 1080, čo znamená pomer strán 18:9.

Vylepšenia na správnych miestach

Xiaomi Mi Max 3 má poháňať Snapdragon 660, ktorý bol fanúšikmi dlho očakávaný. V strednej triede totiž výrobca doteraz zakaždým použil maximálne Snapdragon 625. Kapacita pamätí alebo špecifikácie duálneho fotoaparátu zatiaľ nie sú známe. Ako ale môžeš vidieť na uniknutom renderi, zrejme bude umiestnený v ľavom hornom rohu zadnej strany. Ako operačný systém zatiaľ môžeme očakávať Android Nougat a MIUI 9.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi prekvapuje ďalším produktom. Lacnou e-cigaretou so štyrmi príchuťami

Túto výbavu by mala napájať brutálna 5500 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Pre porovnanie, Mi Max 2 poháňal o niečo menší, 5300 mAh akumulátor. Rovnako zatiaľ nepoznáme ani dátum predstavenia, no podľa skúseností z predchádzajúcich modelov môžeme usúdiť, že sa tak stane niekedy v polovici budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom