O virálnom hite „Storm Area 51“ si už určite aspoň počul. Originálnu udalosť však Facebook nedávno na čas odstránil, pretože bola údajne v rozpore s jeho komunitnými normami, píše CNET.

Plánované vtrhnutie ľudí do oblasti Area 51 bolo minulý mesiac virálnym hitom. Na udalosť sa prihlásilo obrovské množstvo ľudí, a dokonca sa k nemu vyjadrila aj americká armáda. Facebook ju však 3. augusta na čas odstránil, pretože bola údajne v rozpore s komunitnými normami sociálnej siete. Tak sa vyjadril na svojom profile samotný tvorca udalosti, Matty Roberts, ktorý v príspevku zverejnil snímku obrazovky s oznámením, ktoré mu sociálna sieť poslala.

„Nikdy som nezistil dôvod na odstránenie udalosti. Vytvoril som sesterskú udalosť, ktorá nazhromaždila asi 15 000 ľudí, ale tá bola tiež bezdôvodne vymazaná.“ povedal Roberts. Po originálnej udalosti, ktorá bola podľa Robertsa iba vtip, teraz plánuje skutočný festival Area 51 v Nevade, ktorý sa má konať 20. septembra, v deň, kedy malo dôjsť k vtrhnutiu do oblasti.

WHAT. THE. FRICK.

Gepostet von Matty Roberts am Samstag, 3. August 2019

„Myslím si, že je to dosť bezohľadné od Facebooku, najmä preto, že sa snažím ľudí od vtrhnutia na základňu presmerovať. A teraz som stratil celé publikum.“, dodal Roberts. Očakáva však, že festivalu sa zúčastní asi 20 000 ľudí, píše LADbible.

Potom, čo udalosť zmizla, sa v komentároch pod príspevkom tvorcu objavilo množstvo nahnevaných komentárov, ktoré tvrdili, že napriek tomu, že bola udalosť vymazaná, do oblasti Area 51 aj tak pôjdu. „Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us“ je však dnes opäť na Facebooku a o vtrhnutie do oblasti má záujem viac než 3,5 milióna ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom