Dubajská polícia sa vyznačuje tým, že ich vozový park tvoria tie najluxusnejšie, najrýchlejšie a pomerne exotické vozidlá. Len pred pár dňami pomocou svojho účtu na Twitteri oznámili, že budúci rok k ich flotile pribudne aj jedinečný Cybertruck od Tesly.

Portál Futurism informoval, že šerif dubajskej polície plánuje nakúpiť niekoľko kusov Cybertrucku, ktoré by mali byť nasadené najmä do turistických oblastí Dubaja. Príspevok s popisom „2020“ teda naznačuje, že elektrické pickupy od Tesly by moli brázdiť ulice luxusného veľkomesta už budúci rok, aj keď sa oficiálny predaj novinky plánuje až na rok 2021.

Cybertruck je navyše ako policajné auto veľmi dobrá voľba, pretože jeho zvýšená odolnosť sa mužom zákona môže kedykoľvek hodiť. Samozrejme, Tesla ešte musí doladiť „odolnosť“ okien vozidla.

Výhodou sú aj terénne vlastnosti, ktoré v kombinácií s fantastickým zrýchlením a skvelým dojazdom robia zo Cybertrucku ultimátne a všestranné vozidlo. Zrýchlenie najsilnejšej verzie s troma elektromotormi z 0 na 100 je pod tri sekundy.

Paradoxom je, že pickupy od Tesly sa tak zaradia ku flotile áut, ktorých cena je je poväčšine niekoľkonásobne vyššia. Dubajská polícia jazdí na takých skvostoch, ako je Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Audi R8, Ferrari FF či Bentley Continental GT. Tesla Cybertruck s cenovkou 70 000 dolárov tak bude zrejme patriť k tým „lacnejším“ kúskom. Celý zoznam vozidiel, ktoré využíva Dubajská polícia, si môžeš pozrieť na portáli DubaiFAQs.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom