Slovenská firma Ecocapsule v spolupráci s developerskou spoločnosťou J&T Real Estate umožní záujemcom vyskúšať si prvý energeticky sebestačný mobilný mikrodom. Umiestnený je v bratislavskej štvrti Zuckermandel na lávke a od 15. septembra bude možné si ho prenajať, čím si ho budú môcť vyskúšať aj potenciálni zákazníci pred kúpou.

„O projekte prenajímateľných kapsúl sme rozmýšľali už dlhšie,“ skonštatoval riaditeľ Ecocapsule Tomáš Žáček. Okrem samotného prenájmu chce spoločnosť priestor v Zuckermandli využiť aj na organizáciu rôznych malých podujatí zameraných napríklad na ekológiu a zero-waste (tzv. život bez odpadu – pozn. red.). Do konca októbra si budú môcť ľudia inovatívne bývanie pozrieť a dozvedieť sa od jeho tvorcov všetko, čo ich zaujíma.

Nezávislé, viacúčelové zariadenie

„Zuckermandel sme od začiatku vnímali nielen ako rozšírenie centra Bratislavy medzi hradom a Dunajom znovuoživením legendárneho Podhradia, ale aj ako modernú mestskú štvrť s ekologickými budovami a veľkorysými verejnými priestormi s parkovými úpravami aj prírodnou zeleňou. Aj vďaka tomu sa u nás usídlili viaceré inovatívne spoločnosti,“ konštatuje výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

Nenechaj si ujsť
Najväčší elektrický trajekt na svete má za sebou prvú plavbu. Ročne môže znížiť niekoľko ton emisií

Slovenská spoločnosť Ecocapsule založená v roku 2015 vyrába energeticky sebestačný, mobilný mikrodom s rovnakým názvom. Je vybavený solárnymi panelmi a veternou turbínou. Navyše je schopný zbierať dažďovú vodu, ako aj filtrovať vodu z prírodných zdrojov, čo ho robí nezávislým na inžinierskych sieťach. Ecocapsule je viacúčelové zariadenie. Dá sa použiť ako dom, karavan, hausbót, hotel či výskumná stanica.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom