Na jeseň minulého roka prinieslo Xiaomi do sveta smartfónov ohromné prekvapenie v podobe modelu Mi MIX. Celý technologický svet ostal v úžase kvôli jeho minimálnym rámikom displeja a vysokému výkonu. V tomto roku sa očakáva predstavenie nástupcu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O Mi MIX 2 sa diskutuje už dlhšiu dobu. Zatiaľ sa však do éteru nedostalo toľko detailných informácií ako je tomu aktuálne pri pripravovaných smartfónoch od Samsungu a Apple. Doposiaľ sme ale mohli zhliadnuť niekoľko skvelých konceptov nového Xiaomi Mi MIX 2. Teraz prichádza ďalšia fotografia prototypu tohto modelu, ktorá odhaľuje jeho prednú stenu takmer celú pokrytú obrazovkou.

Dokonalosť bez rámikov

Ako sa už od tohto smartfónu očakáva, rámiky budú skutočne minimálne. Aj dolná „brada“ má dostať skromnejšie rozmery, čo vidno tiež na priloženej snímke. Tým sa pomer displeja k telu zariadenia môže zvýšiť až na 93 % a hravo tak prekonať predchodcu s 83,6 % pomerom. Ani tento koncept neodhaľuje mriežky reproduktorov, a tak zrejme Mi MIX 2 znova využije na reprodukciu zvuku piezoelektrickú technológiu. Tá sa tiež mala dočkať istých vylepšení, ktoré budú mať za následok kvalitnejší zvuk aj v hlbších tónoch. Kvôli extrémne malému priestoru na prednej stene si na spodnej časti predný fotoaparát len veľmi ťažko nájde miesto.

zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Vďaka uniknutým špecifikáciám o Xiaomi Mi6C sa môžeme tešiť na trhák. Výkon hodný vlajkových lodí s kvalitným fotoaparátom 

Uniknutá fotografia odhaľuje aj tenkú konštrukciu, ktorej hrúbka by sa mohla zastaviť na hodnote 7,9 mm. Pri bližšom pohľade môžeme vidieť zaoblenejšie rohy kovového rámu konceptu. Tieto chvály budú dopĺňať aj špičkové hardvérové špecifikácie. Za prvé to má byť ohromný bezrámikový AMOLED displej, ktorý sa postará o dokonalý dizajnový zážitok. Výkon dodá procesor Snapdragon 835, s ktorým bude kooperovať 6 GB operačná pamäť RAM. Doposiaľ sa hovorilo o kvalitnom fotoaparáte, ktorý by mal na zadnej stene priniesť rozlíšenie až 19 MPx. Všetku túto výbavu zrejme bude napájať veľká 4500 mAh batéria.

Lei Jun ho už zrejme používa

Dokonca sa šíria informácie, že CEO spoločnosti, Lei Jun, má používať nový smartfón s pomerom strán displeja 18:9, ktorý však doposiaľ nebol predstavený. Tieto dohady vychádzajú z fotografie s týmto pomerom strán, ktorú on sám zdieľal. Na nej je ale zachytená 10 000 mAh powerbanka od Xiaomi, ktoré ju teraz v Číne predáva za polovičnú cenu.

zdroj fotografie: Weibo

Takto vybavený smartfón rozhodne učaruje mnohým technologickým fanúšikom, ktorí sa ho môžu dočkať pravdepodobne už v polovici septembra za cenu zhruba 637 €. Aj keď ide o cenovo vyššiu kategóriu, vzhľadom na očakávanú výbavu je stále veľmi prijateľná. To všetko môže „vyšperkovať“ zrejme už len dokonalý dizajn ako na uniknutej fotografií. Ako sa pozdáva tento koncept Xiaomi Mi MIX 2 tebe?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]