banner-iphone-7Väčšina spoločností čerpá komponenty pre svoje zariadenia u čínskych výrobcov a Apple nie je výnimkou. Pre svoj nový iPad si zvolil firmu TSMC, ktorá má dodávať nové procesory pre budúcoročný iPad. 

Taiwanský výrobca polovodičových súčiastok dostal pred pár mesiacmi zákazku na výrobu nových procesorov A10 a A11 do budúcoročných iPhonov. Podľa najnovších informácií má tiež vyrábať aj čipy A10X pre nové iPady, kde využije pokročilý 10 nm výrobný proces, ktorý zabezpečí nižšiu energetickú náročnosť pri zachovaní vyššieho výkonu. Tým sa TSMC stane hlavným dodávateľom procesorov pre zariadenia Apple, čím sa zároveň zvyšujú aj požiadavky na presné načasovanie dodávok komponentov.

iPad Pro s Apple Pencil
zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Apple oproti minulému roku pociťuje pokles predajov. iPhone 7 dostatočne nezaujal?

Podľa DigiTimes chce taiwanský výrobca začať s výrobou nového typu procesora A10X už začiatkom budúceho roka. Kvôli nedostatočným ziskom TSMC sa však celý plán môže ohroziť, čo by sa kalifornskému výrobcovi nemuselo veľmi páčiť. Nový procesor budú niesť až dva z troch plánovaných modelov, ktoré prídu v budúcom roku. Apple chce predstaviť tri verzie iPadu – 10,5″, 12,9″ a 9,7″.

ipad-pro-12-9zdroj fotografie: TheVerge

Zatiaľ nie je známe, či nižšie zisky spoločnosti budú mať nejaký dopad na oneskorenie predstavenia nových iPadov. Ak by sa tak stalo, Apple bude musieť uviesť na trh nové tablety až o niekoľko týždňov neskôr, no snáď sa žiadne problémy v pláne nevyskytnú a my už v marci uvidíme novú pýchu medzi high-end tabletmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP