banner-iphone-7
V budúcom roku Apple predstaví svoj výročný smartfón, od ktorého sa čaká naozaj veľa. Sme plní očakávaní, ako spoločnosť novinku vybaví a s akým dizajnom príde. Horšou správou sú však výsledky predajov tohto giganta. Po uvedení nového modelu iPhone 7 sa nenaplnili očakávania kalifornského výrobcu a predaje oproti minulému roku poklesli.

Už o pár mesiacov sa dočkáme výročného iPhone 8, ktorý zrejme prejde dizajnovou zmenou a tiež sa očakáva, že prinesie novú výbavu. Skalní fanúšikovia Applu sa tak budú mať na čo tešiť. Po uvedení aktuálneho modelu iPhone 7 a jeho Plus verzie mal výrobca zrejme veľké očakávania, pretože jeho plány predaja sa nenaplnili. V Taiwane pre Apple vyrába súčiastky mnoho výrobcov, ktorí však so siedmym modelom iPhonu zaznamenali straty aj o 0,4%. Patrí sem zhruba 19 spoločností, medzi ktorými sa nachádzajú aj známe mená ako Foxconn či Largan Precision.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-7-oficialne

TIP: MacBook Pro dostal aktualizáciu, ktorá odstraňuje odhadovaný čas výdrže. Skrýva Apple nejaké problémy?

Nižší záujem o nové iPhony mohlo spôsobiť aj čakanie majiteľov, ktorí si šetria peniaze a čas pre budúcoročný high-end. Ten by mal priniesť aj bezdrôtové nabíjanie či dlho očakávaný OLED panel, čo by vysvetľovalo čakanie zákazníkov. Príčinou môže byť aj veľmi podobný dizajn smartfónov, ktorý sa s iPhonom tiahne už nejaký ten rok. Jeden z uznávaných analytikov, Ming-Chi Kuo, tvrdí, že za nižšie predaje môže aj horší záujem o smartfóny v Číne. Aj keď má v poslednom období Apple zopár problémov, neznamená to jeho koniec. Kalifornskému gigantovi neostáva nič iné, iba sa s problémami vysporiadať a učiniť by tak mohol už pri budúcoročnom modeli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom