banner-mi5
Od zlúčenia spoločností Coolpad a Qihoo 360 a vzniku značky Qiku ubehlo len pár mesiacov a nová spoločnosť už oznámila, že chystá predstavenie troch nových smartfónov. Zariadenia novej línie by mali prísť na trh s naozaj zaujímavými špecifikáciami.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnes sa na internete, konkrétne v známej benchmarkovej aplikácii AnTuTu objavil smartfón, ktorý nesie označenie QK1509-A02. Z populárneho benchmarku sa dozvedáme niektoré parametre neznámeho zariadenia. A máme sa veru na čo tešiť. Pravdepodobne ide o novú vlajkovú loď spoločnosti. Smartfón bude poháňať procesor Snapdragon 820 od Qualcommu, 4 GB pamäte RAM a vnútorné úložisko by malo dosahovať 128 GB kapacitu. Zobrazovací panel bude zatiaľ neznámej veľkosti, no ponúkne FullHD rozlíšenie. Predpokladáme však, že by mohlo ísť o panel s uhlopriečkou približne 5,5-palcov.Vítaným krokom je aj použitie technológie duálneho fotoaparáta, ktorá by tento rok mala u čínskych smartfónov zožať veľký úspech.

Qiku benchmark

Predný aj zadný fotoaparát novinky by mal obsahovať senzor s totožným rozlíšením 13 MPx. Operačným systémom bude Android 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou výrobcu. Výkon by mal byť plne dostačujúci aj skutočne náročným používateľom, novinku môžeme parametrami zaradiť k najnovšej vlajkovej lodi od Xiaomi, Xiaomi Mi5. Informácie o ďalších smartfónoch zatiaľ nemáme, no v každom prípade sa musia mať konkurenti pred touto pomerne novou spoločnosť na pozore.

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú