Najväčšia sociálna sieť pripravuje zmeny v zobrazovaní noviniek na nástenke, kde čoskoro upraví spôsob usporiadania príspevkov a poskytne väčšiu kontrolu nad preferovaným obsahom. Miesto doterajšieho algoritmu staví na odlišný spôsob zobrazenia, ktorý bude môcť viac ovplyvniť každý používateľ. Ten si po novom zvolí vlastný spôsob usporiadania príspevkov. Informuje o tom tlačová správa.

Facebook spúšťa nový nástroj, ktorý jeho používateľom umožní získať väčšiu kontrolu nad zobrazovanými príspevkami a taktiež nad komentármi pod príspevkami. Funkcia, ktorú aktuálne sociálna sieť zavádza, pomôže zlepšiť prehľad v nových príspevkov, zároveň však obmedzí potencionálne nežiadúce interakcie.

Hlavné gro nového nástroja tkvie v tom, že samotný používateľ si bude môcť zvoliť miesto usporiadania príspevkov podľa prednastaveného algoritmu vlastné chronologické usporiadanie alebo zobrazenie podľa svojich preferencií.

Facebook prináša viac kontroly nad príspevkami

Vlani na jeseň Facebook poskytol ľuďom funkciu, ktorá im umožnila vybrať si spomedzi množstva sledovaných stránok tie najobľúbenejšie, tie ktoré mali prioritu pred ostatnými. Teraz tieto obľúbené stránky a obsah od preferovaných zdrojov zobrazí medzi prvými príspevkami na samostatnej karte, do ktorej sa bude môcť každý prepnúť v jeho aplikácii.

NEPREHLIADNI
Na Facebooku skončila ďalšia známa slovenská dezinformačná stránka. Mala vyše 31-tisíc fanúšikov

Ide v podstate o akýsi „filter“ príspevkov, ktorý do popredia na osobitnej karte vytiahne pre používateľa len to, čo ho skutočne najviac zaujíma. Túto funkciu Facebook spúšťa globálne najprv pre Android smartfóny a neskôr sa v nasledujúcich týždňoch objaví aj v aplikácii pre iOS. Zatiaľ však nie je známe, či podobnú zmenu platforma zavedie aj v desktopovej verzii.

Užívatelia si môžu vybrať až 30 priateľov a stránok, ktoré si následne môžu pridať do Obľúbených. Ich príspevky sa potom zobrazia v kanály vybraných príspevkov vyššie, vďaka filtru je navyše možné tieto príspevky zobraziť aj samostatne,“ uvádza tlačová správa.

Okrem toho Facebook prináša aj ďalšiu novinku, s ktorou bude možné obmedziť komentovanie verejne zdieľaných príspevkov. „Odteraz totiž budú môcť pri zverejnených príspevkoch obmedziť okruh osôb, ktoré ich komentujú, a to vďaka výberu z ponuky od možnosti “každý kto môže vidieť daný príspevok” až po možnosť sprístupniť príspevok užívateľom a stránkam, ktoré v príspevku označili,“ píše sa ďalej v tlačovej správe.

S týmito novými opatreniami chce sociálna sieť umožniť svojim používateľom dostať sledovaný obsah a komentáre pod kontrolu. K tomu im poskytuje aj možnosť pre „uspanie“ príspevku od konkrétnej osoby alebo aj vypínanie politických reklám. Používateľom sieť taktiež lepšie objasní, prečo sa im daný príspevok vôbec zobrazuje. Túto informáciu im zobrazí v novom okne, ktoré môžeš vidieť aj na priloženej infografike vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom