Meta pracuje na návrate aplikácie Messenger späť na Facebook. Podľa informácií dostupných na webe AndroidAuthority sa spoločnosť opäť snaží vytiahnuť Facebook na výslnie.

Veľkolepý návrat

Ako upozorňuje The Verge, je to už takmer 10 rokov, čo sa Facebook a Messenger poprvýkrát od seba separovali, pričom generálny riaditeľ Mark Zuckerberg v tom čase uviedol, že „Messenger ako samostatná aplikácia umožní používateľom lepšie zážitky a skúsenosti“.

Messenger

Meta najnovšie vo svojom blogovom príspevku pripomína, že Facebook má tento rok naozaj vynikajúci štart a popiera fámy o tom, že „zomiera“.

Spoločnosť presnejšie tvrdí, že Facebook nie je mŕtvy a ani neumiera, ale v skutočnosti žije a prosperuje a to dokonca lepšie ako kedykoľvek predtým. Aktuálne má totiž denne až 2 miliardy aktívnych používateľov (najviac vo svojej histórii).

V príspevku píše tiež o ďalších inováciách, pričom medzi najvýznamnejšie jednoznačne patrí opätovný návrat „správ“ na Facebook.  Zdá sa však, že spoločnosť tak nerobí preto, že konečne vypočula svojich používateľov, ale skôr ide o súčasť úsilia o zvýšenie konkurencieschopnosti.

Len pre pripomenutie, v roku 2014 spoločnosť separovala „správy“, respektíve chat od Facebooku, takže na posielanie správ cez Facebook je potrebná samostatná aplikácia Messenger.

Tento krok má totiž spoločnosti pomôcť konkurovať aktuálne populárnemu TikToku, ktorý má vstavané možnosti odosielania správ. Spoločnosť sa v podstate snaží priviesť Facebook späť na výslnie a urobiť ho lepším miestom pre „zdieľanie a objavovanie“, uvádza Tom Alison, šéf Facebooku.

Anthony Quintano/ Wikimedia (koláž redakcia)

Spoločnosť si totiž zrejme konečne začala uvedomovať, že ľudia využívajú Facebook viac než len na spojenie s priateľmi a rodinou. Populárnymi sa totiž v poslednom období stali aj videá vo forme Reels.

Meta sa pokúsi urobiť Facebook najlepším miestom pre zdieľanie a objavovanie zaujímavého obsahu, pričom primárnym dôvodom, prečo Meta vracia správy opäť na Facebook a nebude ich držať v dedikovanej aplikácií je ten, že sa snaží „uľahčiť ľudom zdieľať prostredníctvom správ to, čo objavili na Facebooku a to bez toho, aby sa museli prepnúť na inú aplikáciu“.

Pokus vrátiť Messenger späť do aplikácie Facebook je aktuálne v stave testovania, pričom výsledky  integrácie by sme mohli vidieť už v priebehu tohto roka.

Z uvedeného vyplýva, že používatelia budú môcť odosielať a prijímať správy priamo z aplikácie Facebook. Aký bude osud aplikácie Messenger, je zatiaľ otázne, všetko však nasvedčuje tomu, že aplikácia ostane aj naďalej dostupná. Taktiež nie je jasné, ako posielanie správ cez aplikáciu Facebook bude prebiehať, prípadne ako budú správy od ostatných služieb v aplikácii odlíšené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP