Ak máš vo svojej peňaženke klasickú platobnú kartu, zbystri pozornosť. Po novom ju totiž možno už vôbec nebudeš potrebovať. 

Na kartu v peňaženke sa možno už čochvíľa budeme pozerať ako na oldschoolovú vecičku. Prichádza totiž jej azda najväčšia konkurencia – digitálna karta. Je smart, ekologická a napríklad pri online nákupoch ešte bezpečnejšia. Pokojne by sme ju mohli považovať za „lepšie ja“ klasickej platobnej karty, ktorú nosíš v peňaženke. A na odľahčenie – niektorých isto poteší aj fakt, že je to prvá karta, ktorá nie je začipovaná. 

Najväčšou výhodou digitálnej karty je však to, že ňou môžeš oveľa bezpečnejšie platiť na internete. Aktuálna situácia s koronou presunula veľa aktivít práve do online prostredia, nákupy nevynímajúc. A navyše, s prichádzajúcimi vianočnými sviatkami a s tým spojeným nákupným ošiaľom e-shopy (rovnako ako naše peňaženky) doslova praskajú vo švíkoch. To môže byť príležitosť pre rôznych online špekulantov alebo obchodníkov, ktorí sa chcú (neoprávnene) dostať k tvojim peniazom.

Ak chceš byť o krok pred nimi, digitálna karta je na to ideálny prostriedok. Funguje totiž aj ako jednorazová virtuálna karta. Zaplatíš ňou nákup na internete a jednoducho si ju pár klikmi vo svojej mobilnej appke zrušíš. Pri ďalšom nákupe si rovnako jednoducho založíš novú a takto môžeš postupovať dookola. Ak chceš, pokojne to zopakuj aj 365-krát. 

Pri Trišesťpäťke sa ešte na chvíľu zastavíme. Práve 365.bank prináša plnohodnotnú a naozaj kompletne digitálnu kartu vo svojej mobilnej bankovej appke. Navyše je ekologická práve vďaka tomu, že nemá fyzickú podobu. Každý nový klient ju získa k účtu zadarmo. Nielenže nemusíš čakať, kým ti doručia klasickú kartu, ale dokonca ju vôbec nepotrebuješ. 

Vložíš si ju totiž do digitálnych peňaženiek a platíš ňou cez mobil (stiahni pre Google Pay, Apple Pay) alebo cez hodinky (Garmin Pay, Fitbit Pay). Rovnakým spôsobom si dokonca vieš vybrať aj hotovosť. Stačí ti na to bankomat, ktorý podporuje bezkontaktné výbery, priložíš k nemu spomínaný mobil alebo hodinky a potom je postup rovnaký, ako keby si mal obyčajnú platobnú kartu. 

A vieš, čo je na tom všetkom najlepšie? To, že môžeš, ale aj nemusíš. Ak chceš, môžeš mať digitálnu kartu aj klasickú, plastovú. Alebo sa rozhodneš, že plastovú jednoducho nechceš. Tak čo, už vieš, či odzvonilo klasickým kartám v tvojej peňaženke?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP