Prvé elektrické SUV značky Volkswagen, ktoré stojí na novej modulárnej platforme MEB určenej výhradne pre elektromobily, sa konečne dostáva na Slovensko aj v sériovej výbave. Volkswagen ID.4 sa dá aktuálne objednať už v dvoch uvádzacích modeloch 1ST Edition a v piatich sériových konfiguráciách klasickej verzie ID.4.

Všetky modely ID.4, ktorých predaj začína na Slovensku už dnes, disponujú elektromotorom s výkonom 150 kW (204 koní), pohonom zadnej nápravy a batériou s kapacitou 77 kW. Edícia 1ST sa u nás predáva už od konca minulého roka, no teraz k nej pribudla aj sériová verzia, ku ktorej si môžu zákazníci zvoliť jednu z piatich predkonfigurovaných stupňov výbavy.

Loading...

Loading…

Všetkých 5 konfigurácií ponúka rovnaké pohonné ústrojenstvo aj kapacitu batérie, ktoré sa tiež zhodujú z tými v edícii 1ST.  Dojazd všetkých aktuálne predávaných modelov na Slovensku je podľa normy WLTP do 522 km na jedno nabitie.

Okrem toho Volkswagen aktuálne ponúka pri kúpe „Maxi bonus“ so zľavou až 3 000 € pre každý jeden stupeň výbavy v katalógovej ponuke. Bonus sa dá uplatniť do 31.3.2021. Prvé vozidlá by mali novým majiteľom doraziť už v apríli 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom