Dovolenková sezóna je v plnom prúde, no nie všetci obľubujú more, pláž či celkovo zahraničné destinácie. Tento rok mnohí možno aj vďaka podpore cestovného ruchu  formou rekreačných poukážok od štátu navštívia niektoré zo slovenských krás. Jedinečným miestom na oddych, rekreáciu či turistiku predstavujú práve naše Tatry a pri ich návšteve sa ti možno zíjde zaujímavá aplikácia s názvom Zaži Tatry.

Za jej vývojom sú slováci Gabriel Olekšák a Peter Bartoš, ktorí sa rozhodli, že vytvoria aplikáciu, s ktorou sa v Tatrách nestratíš. Samotná aplikácia obsahuje hneď viacero zaujímavých funkcií či informácií, ktoré vďaka 3D mape zobrazujú napríklad turistické chodníky, lanovky či iné zaujímavosti.

Prečítajte si tiež!
Ministerstvo zahraničných vecí aktualizovalo svoju parádnu aplikáciu pre slovenských turistov

Všetko na jednom mieste

Hlavnou výhodou aplikácie je to, že funguje aj v offline režime a bez zbytočných reklám. K dispozícii sú 3D vizualizácie, vďaka ktorým môžeš spoznať Tatry z vtáčej perspektívy. Súčasťou je základný popis, história a rôzne legendy viac ako 180 štítov, 70 plies, 16 vodopádov či 21 horských chát a hotelov. Pri navrhovaní aplikácie sa myslelo aj na turistov-začiatočníkov, nakoľko je z vrcholov štítov možné dohľadať názvy štítov, na ktoré sa práve pozeráte.

V neposlednom rade je samozrejmosťou aj stav aktuálnej polohy, vyčíslenie prevýšenia či predpovedať počasia na 5 dní. V aplikácii sa okrem informácií o štítoch či chatách nachádzajú zaznačené aj turistické chodníky, ktorých celková dĺžka predstavuje približne 407 kilometrov.

Šikovný pomocník je k dispozícii pre iOS aj Android zariadenia úplne zdarma a aj používateľské hodnotenia či recenzie napovedajú, že sa jedna o naozaj vydarený kúsok. V blízkej dobe sa plánuje pridanie viacerých inovácií, medzi ktorými sa objaví napríklad plánovanie túry s detailnejšou navigáciou či identifikácia štítov a plies priamo do snímaného obrazy z kamery (AR).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom