Dnešným dňom sa oficiálne začínajú školské prázdniny a plánovanie letných dovoleniek. Najčastejšie dovolenkové destinácie Slovákov predstavujú hlavne prímorské krajiny, čo v našom prípade znamená cestovanie do zahraničia. Pri cestách mimo územia Slovenskej republiky môže byť vo viacerých prípadoch skvelou pomôckou aplikácia s názvom SVETOBEŽKA, o ktorej však vie len málokto.

Jedná sa o bezplatnú aplikáciu, ktorá je dostupná pre Android aj iOS zariadenia a za jej vývoj vďačíme Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ). Aplikácia predstavuje kompaktnú mobilnú pomôcku (funguje aj v offline režime) pre slovenských turistov, ktorej hlavným cieľom je priniesť väčšiu informovanosť a bezpečnosť občanov SR pri cestách do zahraničia.

Napriek tomu, že sa jedná o štátnu aplikáciu, celkový dojem z jej fungovania, prehľadnosti, funkčnosti či v neposlednom rade dizajnu je prekvapivý v tom najlepšom slova zmysle.

To najdôležitejšie na jednom mieste

V aplikácii nájdeš hneď viacero užitočných informácií na jednom mieste, pričom SVETOBEŽKA disponuje až deviatimi hlavnými sekciami. V konkrétnych sekciách dostaneš po zvolení cieľovej destinácie všetky potrebné rady a informácie, ktoré uvádzajú napríklad cestovné odporúčania či aktuálnu situáciu v danej krajine.

V neposlednom rade sú samozrejmosťou aj rady ako postupovať v núdzových situáciách (strata dokladov, krádež, zranenie) a zoznam všetkých slovenských diplomatických zastúpení vo svete s príslušnými kontaktmi či adresami.

Práve diplomatické zastúpenia v daných krajinách (SR má svoje zastupiteľstvá v 65 krajinách sveta) predstavujú hlavný subjekt, ktorý slúži na pomoc slovenským občanom v zahraničí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom