Čerství absolventi škôl si neraz túžia nájsť pozíciu, ktorá by ich napĺňala, a tak zapracujú na svojom životopise. Mnohokrát sa však pri pohovore stretávajú s odmietnutím, za ktorým môže byť práve tento nesprávne napísaný kus papiera. Efektívne spracovaný životopis dokáže urobiť dojem a Elon Musk je dôkazom, že aj úspešný človek zhrnie život na jedinú stránku. 

Mladí študenti a absolventi ostávajú neraz poriadne zmätení z názorov svojho okolia na to, ako by mali spracovať svoj životopis. Tento dokument je jednou z kľúčových častí, ktorá má zapôsobiť na budúceho zamestnávateľa. Pokiaľ teda niekto na pohovore vytiahne zväzok papierov obsahujúci jeho doterajšie pracovné skúsenosti, zrejme touto kôpkou príliš nezaujme.

Muskov život na jedinej stránke

Omnoho ideálnejším riešením je stručný životopis s efektívne využitým priestorom na jedinom papieri. Pracovné skúsenosti, záľuby, schopnosti či doterajšie pozície by teda nemali byť pri písaní rozložené na niekoľko strán. Stránka Novoresume dokázala spísať doterajší život Elona Muska a jeho úspechy len na jednu stranu životopisu, ktorý zaujme nielen efektívne využitým priestorom, ale tiež úhľadnými grafickými prvkami. Niekto by si bol pomyslel, že život CEO Tesly, SpaceX a ďalších spoločností nie je možné vtesnať na jedinú stranu, no opak je pravdou.

Nenechaj si ujsť
Aj Elon Musk miluje videohry. Toto sú jeho najobľúbenejšie

A práve takto spracovaným životopisom na pohovore môže zažiariť každý uchádzač. Perfektne rozložené odstavce obsahujúce jednotlivé etapy života Elona Muska so zaujímavou grafikou tak každému prezradia o tomto vizionárovi omnoho viac, ako niekoľkostranový a zdĺhavý životopis. Pri písaní ďalšieho Curriculum Vitae tak rozhodne nezabudni efektívne zhrnúť všetky svoje skúsenosti do jedinej stánky tak ako CEO Tesly. Vyskúšať si to môžeš priamo na tejto stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom