Vývojári Mafia: Definitive Edition zverejnili na facebooku krátky príbehový trailer, približujúci autentickú prohibičnú atmosféru 30. rokov minulého storočia. Zároveň na oficiálnej stránke hry odhaľujú, ako zmenili herný svet Mafie oproti pôvodnej hre spred 18 rokov.

Už v úvode článku nás autori uisťujú, že zmeny v porovnaní s pôvodnou verziou majú reprezentovať najmä technologický pokrok. Atmosféra nového Lost Heaven bude kopírovať rukopis originálu, a to po stránke demografie obyvateľstva, rýchlosti technologického pokroku alebo architektonických trendov.

Drastickým zmenám sa vyhne aj herná mapa, keďže tá takmer stopercentne skopíruje rozloženie pôvodného Lost Heaven. Autori prízvukujú, že v definitívnej edícii narazíme na ikonické miesta ako Clarkov motel, letisko alebo pretekársku dráhu presne na tých istých lokalitách, ako v pôvodnej hre.

Novinkou bude okamžité otvorenie celého herného Lost Heaven bez akéhokoľvek potrebného postupu špecifickou príbehovou sekvenciou. Herná mapa teda nebude obsahovať obmedzujúce neviditeľné steny a načítavacie obrazovky.

Herné mesto má byť, práve vďaka dodatočnému výkonu aktuálnych počítačov a konzol, omnoho detailnejšie a živšie. Zmenami si prejde centrum Lost Heaven, kde nájdeme podstatne vyššie budovy ako v origináli alebo čínska štvrť, ktorej sa v pôvodnej hre venovalo len minimum pozornosti.

mafiagame.com

Vylepšení sa dočká aj sieť cestných komunikácií. Zmeny sa budú týkať najmä vedľajších uličiek, ktoré dodajú hráčovi značnú výhodu pri unikaní pred políciou alebo konkurenčnými gangstermi.

Autori rovnako mysleli na rozloženie herných misií, ktoré budú rozhodené po rôznych kútoch mapy tak, aby ukázali hráčovi čo najviac variability herného prostredia.

Nenechaj si ujsť
Jedna z najlepších RPG poslednej dekády dorazila na konzoly. Aká je? (recenzia)

Každá štvrť bude disponovať vlastným rukopisom a inak bude pôsobiť v rozličných častiach dňa. Na vynovené Lost Heaven sršiace nostalgiou pôvodnej hry si však ešte niekoľko dní musíme počkať. Mafia: Definitive Edition s českým dabingom vychádza už 25. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom