Samsung nedávno rozoslal informácie o novom zariadení, ktoré predstaví na MWC 2017. Okrem neho budeme môcť na výstave zrejme vidieť aj prvé zábery vlajkovej Galaxy S8-čky. Konferencia sa bude konať už o pár týždňov a najnovšie úniky správ dopĺňajú doteraz známe informácie o výbave, no dokonca aj cene. 

Ešte pred niekoľkými týždňami internetom kolovali správy o tom, že Samsung bude nasledovať ostatných veľkých výrobcov a svoj najnovší model vybaví duálnym fotoaparátom. Tieto správy však čoskoro nahradili informácie iba o jednom snímači. Ten má však priniesť niekoľko vylepšení. Zrejme najväčším bude duálny prevodník ADC (analog to digital), čo môže zlepšiť hĺbku farieb. Ďalšie správy sa dotkli aj operačnej pamäte RAM. Samsung Galaxy S8 má v domovskej Kórei a neďalekej Číne prísť až so 6 GB kapacitou a vnútorné úložisko dosiahne veľkosť 64 / 128 GB. O niečo „chudobnejšia“ verzia bude dostupná za hranicami týchto dvoch spomínaných krajín.

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
TIP: Poznáme kompletné rozmery Samsungu Galaxy S8 a S8 Plus

Na ostatné trhy vraj príde nová S8-čka „len“ so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB vnútorným úložiskom. Z posledných informácií sú známe aj neoficiálne ceny. Podľa nich bude 64 GB verzia so 6 GB RAM dostupná za 824 €. Za 128 GB verziu s rovnakou kapacitou RAM si zákazník zaplatí až 877 €. Cena verzie so 4 GB RAM zatiaľ známa nie je.

zdroj fotografie: PhoneArena 

Pred pár týždňami sa tiež špekulovalo, že novinka môže stáť okolo 790 €, čo by sa mohlo reálne rovnať cene za najslabšiu verziu smartfónu. Žiaľ, žiadne z týchto cien a špecifikácií nie sú oficiálne potvrdené. V každom prípade však nový Samsung Galaxy S8 nebude lacný špás, ale na to sme si už akosi pri Samsungu zvykli. Prvé oficiálne správy sa môžu objaviť už o pár týždňov na výstave MWC 2017 v Barcelone. Predstavenie si však výrobca necháva až na marec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom