Po mesiacoch plných dohadov o pripravovaných smartfónoch Samsung Galaxy S8 a S8 Plus príde už čoskoro vyvrcholenie v podobe oficiálneho predstavenia. O nových vlajkových lodiach vieme takmer všetko, no na záver predsa len ešte prichádzajú ďalšie informácie o rozmeroch. 

Z renderov od dôveryhodného zdroja sa okrem rozmerov dá vyčítať aj pomer strán displeja. Podľa výpočtov vychádza pomer displeja nových Samsungov na približne 18.5:9, čím by nové „es osmičky“ išli trendom spolu s LG G6 a disponovali by novým pomerom strán 2:1. Tento pomer strán síce nemôžeme doslovne označiť ako „nový“, nakoľko bol používaný už dávnejšie, no až teraz sa opäť začal rozširovať. Upozorňujeme, že v prípade modelu Galaxy S8 je chybne uvedený rozmer výšky zariadenia, pretože sa zhoduje s výškou displeja.

Samsung Galaxy S7 edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Rozmery Galaxy S8

zdroj fotografie: CNET Korea

Veľkým prekvapením pre nás boli nedávne fotografie, na ktorých mal smartfón snímač odtlačkov na zadnej strane. Dnešné rendery, bohužiaľ, naše obavy opäť potvrdzujú, keďže aj v tomto prípade je snímač na zadnej strane. Je teda dosť možné, že ak sa tento scenár naplní, gigant príde o časť potenciálnych zákazníkov, kedže tí boli zvyknutí na skener odtlačkov prstov v prednom hardvérovom tlačidle.

Rozmery Galaxy S8 Plus

zdroj fotografie: CNET Korea

Nenechaj si ujsť
TIP: Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus prídu s priemernými kapacitami batérií

Jedným z najväčších lákadiel budú ale tenké rámiky okolo displeja, ktorý príde v 5.8 a 6.2-palcovej verzii. Vzhľadom k rozmerom konštrukcie a veľkosti displeja vychádza pomer displeja k prednej strane na 83 až 85 %. Oficiálne predstavenie by sa malo uskutočniť 29. marca, čo dáva ešte dostatočný priestor na ďalšie úniky informácií.


zdroj fotografie: CNET Korea

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom