Predplatitelia najväčšej streamovacej služby sa v poslednom čase potýkajú so skutočne nepríjemnými problémami. Vo veľkom množstve im totiž zlodeji začali odcudzovať ich účty, do ktorých sa nemôžu prihlásiť, no služba im mesačné predplatné naďalej strháva z účtu. Na túto situáciu upozornila facebooková stránka Netflix CZ + SK Fans. Veľa ľudí tak kvôli zlodejom stratilo prístup do svojho Netflix účtu a nemôžu sledovať svoje obľúbené filmy a seriály. Ako takýto problém riešiť?

Netflix má po celom svete vyše 169 miliónov platiacich používateľov, ktorí nájdu v jeho ponuke tisícky hodín obsahu. Služba sa pritom začala sústrediť aj na strednú Európu, kde pre Slovensko a Česko priniesla českú lokalizáciu s titulkami a dabingom, aby tak zaujala ešte viac používateľov. Aktuálne má u nás zhruba 87 500 predplatiteľov a v susednom Česku je ich podľa údajov Statista až 338 000.

Slovákom kradnú účty na Netflixe

Mnohí používatelia tejto služby sa však teraz začali sťažovať na odcudzenie účtov, kvôli čomu prichádzajú nielen o svoje predplatné, ale aj obsah, za ktorý si zaplatili. V niektorých prípadoch sa do svojho účtu nemôžu prihlásiť, pretože zlodej zmenil prihlasovací email. Kvôli tomu tak odpadá možnosť obnovy hesla prostredníctvom emailovej adresy. Údaje o karte a ďalšie informácie používateľa však ostávajú v profile.

Netflix

Pokiaľ si sa aj ty stretol s tým, že ti niekto napadol Netflix účet a zmenil prihlasovacie heslo s emailom, jediným spôsobom, ako sa k nemu dostaneš, je kontaktovať podporu. Platí to aj v prípade, keď Netflix stiahol peniaze z tvojej karty alebo PayPalu aj počas deaktivovaného predplatného. Peniaze ti obratom vráti, respektíve ponúkne inú formu kompenzácie.

Pre Česko a Slovensko však nie je rovnaká linka podpory a zatiaľ čo Česi sa dovolajú na českú linku, Slováci si cez aplikáciu pohovoria s pracovníkom po anglicky. Taktiež je možné využiť online chat. Kontaktovanie podpory je úplne bezplatné a túto možnosť môže využiť každý predplatiteľ Netflixu od 12:00 do 21:00 aj počas víkendov a sviatkov.

Ako sa ochrániť proti zlodejom?

Rovnako tak je potrebné sa na podporu obrátiť aj v prípade, ak už bol Netflix účet odcudzený, prihlasovacie údaje zmenené, no platbu stream stále ťahá z účtu pôvodného majiteľa. Používateľom, ktorým bol ukradnutý účet k tejto streamovacej službe,veľa možností neostáva a najlepšie je situáciu riešiť priamo s podporou. Pokiaľ však chceš tejto nepríjemnej situácii predísť, príde vhod, ak pre prihlasovanie využiješ silné dlhé heslo s kombináciou číslic, malých a veľkých znakov a taktiež, ak si ho meníš pravidelné po určitom čase.

heslo
Pixabay

Ak už ale máš pocit, že tvoj Netflix účet využíva na zábavu niekto iný, môžeš sa o tom presvedčiť na stránke s nedávnou aktivitou, ktorá ti odhalí, aké zariadenia a v akej lokalite mali k tvojmu Netflixu prístup.

Taktiež môžeš predísť tejto situácii a okrem využitia silného hesla sa vyvaruj otváraniu podozrivých emailov a príloh, či podozrivých URL adries, ktoré môžu vytvoriť dojem, že sa prihlasuješ do svojho účtu na tomto streame, no v skutočnosti odovzdávaš prihlasovacie údaje zlodejom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom