Najnovšie vlajkové lode juhokórejského výrobcu sa predávajú ako teplé rožky. Samsung hlási, že počty predaných kusov Galaxy S8 a S8+ sa pohybujú v miliónoch.

Dizajnovo inovatívne high-endy sa predávajú iba od 21. apríla, avšak už teraz sa im darí výborne. Výrobca síce nešpecifikoval konkrétne čísla pre jednotlivé modely a krajiny, ale správa zo serveru The Investor hovorí za všetko. Samsung prezradil, že predaje „idú hladko po celom svete“ a predalo sa „viac ako 5 miliónov kusov“. Spoločnosť hovorila o „kombinovaných“ predajoch, z čoho môžeme usúdiť, že sa jedná o všetky verzie Galaxy S8, respektíve S8+.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

nenechaj si ujsť
Koľko stojí oprava nádherného displeja Samsungu Galaxy S8?

To však nie je všetko. Gigant sa pochválil aj tým, že do konca tohto mesiaca chce svoje vlajkové lode dostať do 120 krajín sveta, a to vrátane Číny. Práve príchod do Číny spôsobí ešte väčšie čísla. Spočiatku totiž analytici predpokladali, že do konca druhého štvrťroka presiahne počet predaných kusov 20 miliónov. Koľko kusov sa ale predá do konca roka a či predaje prekonajú minuloročné S7-čky, môžeme zatiaľ len tipovať.

Kým Galaxy S7, respektíve S7 Edge minulý rok prekvapil 52 miliónmi predaných kusov, rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo predpovedal, že smartfónom Galaxy S8 a S8+ sa podarí dosiahnuť „iba“ 40 až 45 miliónov predaných kusov. Ďalší analytik pod menom Lee Jae-yoon zas predpovedá, že sa predá 50,4 miliónov kusov. Najväčšie predaje sa zaznamenávajú koncom roka, takže až vtedy sa dozvieme, či tieto čísla vyzerajú reálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom