Najnovšie vlajkové lode juhokórejského výrobcu sa predávajú ako teplé rožky. Samsung hlási, že počty predaných kusov Galaxy S8 a S8+ sa pohybujú v miliónoch.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajnovo inovatívne high-endy sa predávajú iba od 21. apríla, avšak už teraz sa im darí výborne. Výrobca síce nešpecifikoval konkrétne čísla pre jednotlivé modely a krajiny, ale správa zo serveru The Investor hovorí za všetko. Samsung prezradil, že predaje „idú hladko po celom svete“ a predalo sa „viac ako 5 miliónov kusov“. Spoločnosť hovorila o „kombinovaných“ predajoch, z čoho môžeme usúdiť, že sa jedná o všetky verzie Galaxy S8, respektíve S8+.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

nenechaj si ujsť
Koľko stojí oprava nádherného displeja Samsungu Galaxy S8?

To však nie je všetko. Gigant sa pochválil aj tým, že do konca tohto mesiaca chce svoje vlajkové lode dostať do 120 krajín sveta, a to vrátane Číny. Práve príchod do Číny spôsobí ešte väčšie čísla. Spočiatku totiž analytici predpokladali, že do konca druhého štvrťroka presiahne počet predaných kusov 20 miliónov. Koľko kusov sa ale predá do konca roka a či predaje prekonajú minuloročné S7-čky, môžeme zatiaľ len tipovať.

Kým Galaxy S7, respektíve S7 Edge minulý rok prekvapil 52 miliónmi predaných kusov, rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo predpovedal, že smartfónom Galaxy S8 a S8+ sa podarí dosiahnuť „iba“ 40 až 45 miliónov predaných kusov. Ďalší analytik pod menom Lee Jae-yoon zas predpovedá, že sa predá 50,4 miliónov kusov. Najväčšie predaje sa zaznamenávajú koncom roka, takže až vtedy sa dozvieme, či tieto čísla vyzerajú reálne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
67%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Iggi Kali

    S7 sa predalo za prvy mesiac cca 9milionov. Cize 2x tolko

    • Andrej Demian

      Presne tak bola to naozaj revolúcia u s7miciek vodotesnost,vyšší výkon ktorý bol revolučný oproti s6iek vyššia výdrž batérie sd karta krásny dizajn ten schod bol revolučný a každý chcel s7ku no rozdiel medzi s7 a s8 neni ani zďaleka tak pokrokovy preto podľa mňa nebude mať až taký úspech ako s7ka. No je to iba moj pohľad uvidime…..no toľko rozruchu s7edge dokázal urobiť a rozmutit vody na celom svete nezabudnem nato nikdy naozaj s7edge bol považovaný za dokonalý smartphone…..ani ja som neodolal a kúpil som si ho ?