Crysis by sme už po tých rokoch mohli kľudne zaradiť medzi prelomové herné série, kedy sa najmä prvý diel zapísal do histórie ako na svoju dobu technicky dokonalá hra. Po prvotných dohadoch sme sa dočkali oficiálneho potvrdenia Crysis Remastered, ktoré príde už čoskoro ešte na aktuálnu generáciu konzol.

O možnosti akomkoľvek narábaní so značkou Crysis sme informovali pred niekoľkými dňami, kedy sme sa však dohadovali, či pôjde o prerábku niektorej z minulých hier, alebo o priame pokračovanie. Po konštantnom nátlaku herných médií a fanúšikov sa štúdio Crytek konečne zlomilo a priznalo práce na Crysis Remastered.

Prerábka legendárnej hry z roku 2007 príde niekedy v lete na počítače, PS4, Xbox One a s veľkým prekvapením aj na Nintendo Switch. Poslednú verziu navyše vyvíja štúdio Saber Interactive, ktoré stoji za excelentným Switch portom tretieho Zaklínača, čiže akejkoľvek odfláktnutosti v tomto smere sa netreba báť.

Prerobená hra by sa mala vyznačovať všeobecne lepším vizuálom, za čo môžeme vďačiť textúram vo vyššom rozlíšení, temporal antialiasingu, lepšiemu nasvieteniu, prekopanej volumetrickej hmle a najmä softvérovému Ray Tracingu.

Crysis Remastered teda nebude disponovať plnohodnotným Ray Tracingom, ale len súborom softvérových nástrojov, ktoré budú dotvárať pocit detailnejšej reflekcie pri určitých scénach v kombinácii s predtým využívanou technológiou.

Nenechaj si ujsť
Sony rozdáva dve vynikajúce PlayStation 4 hry úplne zadarmo

Autori sa momentálne vyjadrili len na margo kampane jedného hráča, čiže je otázne, či sa prerábky dočká aj multiplayer. Každopádne, vyzerá to tak, že nadchádzajúce mesiace budú patriť hráčom sršiacim nostalgiou, keďže okrem práve potvrdenej legendy spred 13 rokov sa takisto diskutuje aj o prerábke prvej Mafie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom