O pravdepodobnej prerábke druhej a tretej hernej Mafie pre aktuálne konzoly si už určite počul. Dohady kolujúce Redditom však naznačujú, že kolekciu obohatí aj technologicky prerobená jednotka, ktorej vizuál by sa mal pripodobniť tomu z Mafie 2.

Druhý diel síce kvality svojho predchodcu nedosiahol, no stále ju môžeme považovať za nadpriemernú hru. Mafia š sa však od série podstatne odklonila, no aj jej prítomnosť v definitívnom balíku poteší. Podľa neoficiálnych informácií na reddite by ako posledná z trojice hier mala vyjsť práve legenda z roku 2002, keďže na jej vzhľade je najviac práce.

Prerábku má na starosti štúdio 2K Games, ktoré plánuje vizuál prvej hry prerobiť do grafického kabátu Mafie 2. Či sa prispôsobia aj herné mechaniky tomuto dielu, zatiaľ známe nie je.

reddit.com

Druhý diel prejde len ľahkou skrášľovacou kúrou v podobe vyššieho rozlíšenia, detailnejších textúr, dočkáme sa aj odstránenia zásadných bugov a najmä vyššieho snímkovania, ktoré na PS3 alebo Xboxe 360 padalo konštante pod 30 fps. Najmenej zmenená ostane Mafia 3, ktorá však dostane bonusovú misiu po dohraní hry na 100 %.

reddit.com

Hry by mali byť dostupné za 25 dolárov každá alebo spolu za 55 dolárov. V prípade, že už vo svojej digitálnej knižnici máš Mafiu 2 a 3, automaticky dostaneš aktualizáciu na „definitívnu edíciu“. Každopádne, každá z trojice hier bude v konečnom dôsledku automaticky odstránená z digitálneho obchodu a nahradená novou verziou.

reddit.com
reddit.com

Zatiaľ čo Mafie 2 a 3 by sme sa mali dočkať v septembri, jednotka príde až mesiac na to. Ako spomíname, všetky informácie sú zatiaľ v teoretickej rovine, no oficiálne odhalenie sa odhaduje na veľmi krátku dobu, a to na nasledujúcej udalosti State of Play.

Nenechaj si ujsť
Špeciálna epizóda aktuálne najväčšieho hitu Netflixu vychádza už v nedeľu

Príspevok na reddite rovnako odhaľuje možnosť portu pre Nintendo Switch naplánovanom na rok 2021. Okrem týchto prerábok, 2K Games podľa všetkého pracuje aj na Mafii 4 exkluzívne pre novú generáciu konzol, ktorá by mala zaujať miesto opätovného naštartovania série. Aby toho nebolo málo, štúdio pracuje aj na odbočke pre mobilné zariadenia z rovnakého prostredia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom